UWAGA!

Rękopis Roku w Studni

Stowarzyszenie Elbląski Klub Autorów "SEKA" zaprasza na kolejne otwarte spotkanie, które odbędzie się w Klubie "Studnia" jutro (czwartek) o godz. 18.

Bohaterem wieczoru będzie elbląski poeta Jarosław M. Gruzla, którego zbiorek pt. "Smak teraz" został nagrodzony w pierwszej edycji konkursu literackiego Elbląski Rękopis Roku 2002, zorganizowanego przez Fundację Elbląg.
     Ta najnowsza nagroda literacka Elbląga w efekcie przynosi laureatowi możliwość wydrukowania pozycji. I właśnie ten najnowszy nagrodzony zbiór poetycki Jarosława M. Gruzli będzie promowany podczas czwartkowego spotkania.
     Jarosław M. Gruzla związany jest w Elblągiem od kilku lat. Ma już za sobą literacki debiut książkowy ("Kolej transsyberyjska"), jak też udział ( z sukcesami) w licznych ogólnopolskich konkursach poetyckich. Publikował w różnych ogólnopolskich renomowanych czasopismach literackich ( m.in. w "Odrze", "Czasie Kultury", "Toposie"), jak również w Elblągu - w dwutygodniku "Regiony", "Roczniku Elbląskim" oraz w kwartalniku elbląskim "Tygiel", wydawanym przez Stowarzyszenie Elbląski Klub Autorów SEKA, którego członkiem jest Jarosław M. Gruzla.
     Zbiorek poetycki Jarosława M. Gruzli "Smak teraz" składa się z trzech części: I - “Smak teraz”, II - “Tak”, III - “Piaski. Blaski”. Tomik zawiera 28 najnowszych wierszy poety.
     Podczas spotkania odbędzie się również prezentacja najnowszego numeru kwartalnika elbląskiego "Tygiel".
     Stowarzyszenie Elbląski Klub Autorów SEKA powstał w 2000 r. Skupia, jak również inspiruje oraz wspiera inicjatywy autorskie i twórcze ludzi pióra i słowa. SEKA stara się pozyskiwać i organizować patronat oraz sponsorat nad twórczością pomnażającą dorobek Elbląga w dziedzinach - twórczość literacka i przekładowa, twórczość naukowa i popularnonaukowa z zakresu wiedzy i myśli humanistycznej, krytyka artystyczna i publicystyka.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama