UWAGA!

Rewelacyjni Boogie Boys w Mjazzdze

 
Elbląg, Rewelacyjni Boogie Boys w Mjazzdze
fot. nadesłana

W związku z odwołanym koncertem grupy Rezerwat, szczęśliwym zbiegiem okoliczności, udało się doprowadzić do występu innego stylistycznie, ale wielce już zasłużonego i bez dwóch zdań rewelacyjnego zespołu Boogie Boys. BB zasłużenie zbierający laury na najlepszych festiwalach bluesowych w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych dadzą popis niezwykle energetycznego grania w sobotę, 14 czerwca w klubie Mjazzga.

Od początku istnienia datowanego na rok 2002 odwiedzili niemal wszystkie kraje europejskie plus kilka na innych kontynentach. W swoim dorobku mają trzy studyjne albumy, a ich koncerty cieszą się wyjątkową popularnością wszędzie tam gdzie się pojawią. Koncertowali u boku wielu gwiazd (jako support lub back-up band):, Shakin’ Stevens, Ray Manzarek (The Doors), Eric Burdon (The Annimals), Chris Barber, Phill Guy, Studebaker John, James Harman, Rod Piazza, Big Bill Morgenfield, The Mofo Party Band, Mike Sanchez, Ana Popovic itd...
       W lutym 2009 Boogie Boys jako jedyny zespół spoza USA został finalistą największego bluesowego konkursu na świecie “International Blues Challenge – Memphis, USA”. Po tym sukcesie przyszły kolejne: W lipcu 2009 ukazał się ich album „HEY YOU!”, potem trasa koncertowa w Kanadzie, w tym koncerty na największych festiwalach: „Montreal Jazz Festiwal”, „Mont- Tremblant Blues Festival” oraz „Quebec City Music Festival”.
       W roku 2010 zagrali trasę koncertową w Californii - USA, a w ankiecie „Blues Top” zostali wybrani ‚Zespołem Bluesowym Roku 2009”. Album „Hey You!” został także finalistą „Best self produced album - International Blues Challenge 2010”.
       Lider zespołu Bartek Szopiński, jak również pozostali członkowie grupy: Szymon Szopiński i Michał Cholewiński zostali wielokrotnie nagrodzeni tytułami „Pianista Roku”, „Instrumentalista Roku” wg. czytelników magazyu „Twój Blues”.
       W roku 2011 reprezentowali Polskę na 1st European Blues Challenge w Berline, gdzie znaleźli się w gronie laureatów „TOP 3”. Zagrali także na największym skandynawskim festiwalu, słynnym „Nottoden Blues Festival”. W roku 2012 zostali po raz kolejny uhonorowani tytułem „Zespół Roku” w ankiecie „BLUES TOP 2011”.
       Ich najnowszy album „Made in Cali” został w całości wyprodukowany w USA z udziałem fantastycznych gości (m.in. gitarzysta Ron Thompson współpracujący z takimi gwiazdami jak: John Lee Hooker, Etta James, Tina Turner). Producentem muzycznym albumu jest John Clifton, uznany harmonijkarz, kompozytor i wokalista.
       W roku 2013 album został uznany za „Płytę Roku” w ankiecie „BLUES TOP 2012”. Z początkiem nowego 2014 roku rozpoczynają blisko dwumiesięczną trasę koncertową po Australii, Nowej Zelandii i wyspach Pacyfiku.
      
       Mjazzga, sobota 14 czerwca, start około godz. 21.30 - 22.00. Bilety przed 20 zł, w dniu koncertu 25 zł.
      
       Ze względu na krótki czas do koncertu osoby, które prześlą deklarację uczestnictwa drogą mailową mjazzga@mjazga.pl lub przez FB, oraz zainteresowani posiadacze biletów na Rezerwat będą mieli możliwość zakupu biletu w cenie przedsprzedażowej również w dniu koncertu.
       Więcej na www.mjazzga.pl
       Zapraszamy serdecznie!
      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama