UWAGA!

Rosyjskie rękodzieło

Elbląg, Jedno ze spotkań w ramach projektu.
Jedno ze spotkań w ramach projektu.

W najbliższą sobotę, 16 stycznia o godz. 16.30 Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na wystawę rosyjskiego rękodzieła. Odbędzie się ona w ramach jednego z licznych projektów kulturalnych realizowanych przez „Światowid” – „Współpraca – kluczem do sukcesu”.

W projekcie „Współpraca – kluczem do sukcesu” uczestniczą pracownicy instytucji kulturalnych z Federacji Rosyjskiej, Norwegii i Polski. Szkolenia i warsztaty sprzyjają dzieleniu się dobrymi praktykami. Instruktorzy plastyki i pedagodzy podczas weekendowych spotkań wymieniają się doświadczeniem.
       – Wystawa ta narodziła się z chęci zaprezentowania własnych działań – mówi Dominika Śmiech z CSE „Światowid”. – Kolekcję rosyjskich lalek i koronek zaprezentują instruktorzy z Kaliningradu: Tamara Budancewa i Galina Gorkiewicz.
       Warto dodać, że otwarcie wystawy zbiega się z Maratonem Artystycznym, podczas którego tworzyć będą profesjonaliści i amatorzy.
       – Od godziny 8 w sobotę do 10 w niedzielę można przyjść i obserwować ich zmagania ze sztuką – mówi Justyna Kozłowska-Dyrla, rzecznik prasowy „Światowida”. – Najbliższy weekend jest więc okazją zarówno do oglądania procesu tworzenia, jak i obcowania z gotowym dziełem.
       Wystawę oglądać będzie można tylko przez weekend w Galerii Nobilis.
      
       Projekt „Współpraca – kluczem do sukcesu” został dofinansowany ze środków Programu „Fundusz Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych” w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
      
      
      
Justyna Kozłowska-Dyrla, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama