[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rozgrzej się rodzinnie w kinie

Elbląg, Rozgrzej się rodzinnie w kinie

W pierwszy czerwcowy weekend Kino Światowid przygotowało nowe wydarzenie dla dzieci i rodziców. Podczas „Rodzinnej Rozgrzewki”, będzie okazją, żeby w gronie najbliższych spędzić wolny czas w kinie, nie tylko na projekcjach filmowych. O „Rodzinnej Rozgrzewce” rozmawiamy z Natalią Piotrowską, kierownikiem Kina Światowid.

Weronika Wójcik: Czym jest „Rodzinna rozgrzewka” i skąd pomysł na tak oryginalną nazwę?
      
       Natalia Piotrowska: „Rodzinna rozgrzewka” jest wstępem do Festiwalu Filmów Familijnych, który planujemy wkrótce organizować. To sprawdzian zarówno dla widzów, jak i dla nas z tego, czy taka forma spędzania wspólnego czasu w kinie, w naszym mieście cieszyć się będzie powodzeniem. Dlatego postanowiliśmy nazwać to rozgrzewką, żeby uwidocznić etap przygotowania do czegoś większego i sprawdzenia jak nam poszło.
      
       - Jakich filmów możemy spodziewać się na majowym wydarzeniu?
       - Te trzy dni (31 maja – 2 czerwca), będą obfitowały w przegląd filmów skierowanych zarówno do najmłodszych np. filmowe poranki (filmy krótkometrażowe), jak i nieco starszych, dla których przygotowaliśmy animacje m.in.: „Panda i Banda” czy „Paskudy”. Stawiamy przede wszystkim na kino familijne dla całych rodzin, a także na produkcje, które nie są tylko typowo komercyjne, lecz mają dużą wartość edukacyjną, poznawczą. Pokusimy się również o prezentację nowego polskiego kina familijnego m.in.: odbędzie się premiera filmu „Dzień czekolady”.
      
       - Czy oprócz pokazów filmowych będą przygotowane jakieś inne atrakcje?
       - Całe wydarzenie postaramy się zorganizować tak, by można było spędzić w kinie cały dzień. Od pierwszego dnia będzie funkcjonował filmowy plac zabaw, a w nim strefa kreatywna, w której będzie można spróbować zrobić swój własny film animowany! Oprócz tego w planach mamy organizację filmowego konkursu dla rodzin – Filmowe Rozgrywki. Odbędą się również warsztaty dla dzieci i ich opiekunów, na przykład zajęcia filmowe. To okazja do stworzenia krótkiego filmu na podstawie gotowych materiałów. Do tego warsztaty skierowane stricte do rodziców, gdzie mocno będziemy dyskutować nad tematem znaczenia podziału na kategorie wiekowe. Jest to temat często pomijany, a warto się nad nim pochylić. Nie zabraknie także specjalnego seansu z naszego cyklu „Kino dla mam”, a do tego jeszcze dużo innych atrakcji i konkursów. Serdecznie zapraszam.
      
       - Jeżeli „Rodzinna rozgrzewka” uzyska oczekiwany efekt – czego życzę – to w planach kina jest organizacja festiwalu z prawdziwego zdarzenia, ale jak dobrze wiemy – nie tylko w Polsce, ale na całym świecie odbywa się mnóstwo festiwali – czym wyróżni się ten organizowany przez Kino Światowid?
      
- Już od dłuższego czasu myśleliśmy o tym, żeby w Elblągu zaistniał festiwal filmowy. Tak jak wspominałaś, festiwali jest bardzo dużo, więc jak wyróżnić ten nasz? Nie chcieliśmy robić nic, co byłoby naszym pomysłem, pragnęliśmy zaobserwować, czego oczekują od nas widzowie. Z naszych obserwacji – tego, co się widzom podoba i sprawdza – stwierdziliśmy, że to właśnie kino familijne jest naszym mocnym punktem zaczepienia. Filmowe poranki, różne animacje i wszystko to, co skierowane do najmłodszych cieszy się dużym zainteresowaniem. Rodzice poszukują tego typu wydarzeń. Przez szereg lat realizowaliśmy kilka projektów m.in. Letnią Małą Akademię Filmową, od roku wznowiliśmy Filmowe Poranki – widzimy, że frekwencja jest duża. Na północy Polski nie ma festiwalu sprofilowanego z myślą o całych rodzinach, dlatego postanowiliśmy działać. W dodatku obserwujemy coraz większą ilość filmów familijnych produkowanych w Polsce. Jest więc okazja, żeby promować te wartościowe i ciekawe, rodzinne produkcje.
      
Weronika Wójcik, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama