UWAGA!

Rozmowy o czytaniu

2012-12-13
Aktualizowany 2012-12-18 08:37
Elbląg, Rozmowy o czytaniu

Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida i Tygodnik "Polityka" zapraszają we wtorek 18 grudnia o godz. 18 do Sali „U św. Ducha” na ostatnie w tym roku spotkanie w Salonie "Polityki". Gościem Mirosława Pęczaka będzie Justyna Sobolewska - autorka „Książki o czytaniu”. Czytaniu właśnie poświęcony będzie wtorkowy Salon „Polityki”. Wstęp wolny.

Książka Justyny Sobolewskiej „O czytaniu”, to prezent dla wszystkich miłośników czytania. Mamy swoje ulubione książki, miejsca do czytania, sposoby układania książek na półkach i wspomnienia związane z czytaniem. Zagorzali czytelnicy często o tym rozmawiają: jedni podróżowali śladem ważnych książek, inni kolekcjonowali pierwsze zdania, jeszcze inni lubili czytać w toalecie. Ta książka składa się więc z głosów wielu czytelników i jest tak naprawdę nieukończona, bo każdy mógłby dodać do niej coś od siebie. Jest zachętą, by czytelnicy zrobili sobie własny katalog przyjemności związanych z czytaniem (co nie znaczy, że czytanie jest tylko przyjemnością).
      
       Justyna Sobolewska napisała książkę o czytaniu, czyli o sobie, czyli o literaturze, czyli o tym, dlaczego bez czytania opowieści nie można żyć./ Grzegorz Jankowicz
      
       Justyna Sobolewska (ur. 1972) – krytyczka literacka, dziennikarka tygodnika „Polityka”. Wcześniej pracowała w „Przekroju” i „Dzienniku”. Czyta zawodowo i w czasie wolnym. Jest współautorką książki „Jestem mamą” (2004) i antologii opowiadań „Projekt mężczyzna” (2009). Jej szkice o literaturze, recenzje i felietony ukazywały się w „Odrze”, „Kresach”, „Res Publice Nowej”, „Gazecie Wyborczej”, „Nowych Książkach”, „Tygodniku Powszechnym” i innych. Na blogu „Poczytaj mi synku” pisze o książkach dla dzieci, które czyta wspólnie z synem. Zasiada w jury Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej „Angelus” i Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius”. Jest wnuczką pisarki Jadwigi Stańczakowej, córką historyczki literatury Anny Sobolewskiej i krytyka filmowego Tadeusza Sobolewskiego. Mając takie korzenie, nie dziwi wcale, że książki są bardzo ważnym elementem jej życia.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama