UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rzeczywistość zarysowana na papierze

Elbląg, Rzeczywistość zarysowana na papierze

- Martwa natura służy temu, by młodzież pracowała nad formą i kształtem. Od tego zaczyna się zdobywanie wiedzy i umiejętności – mówi Katarzyna Smeja – Skulimowska, która prowadzi młodzieżową pracownię plastyczną. To właśnie prace jej podopiecznych zostaną pokazane w Galerii na Wyspie. Wernisaż wystawy odbędzie się 19 stycznia o godz. 17.

Po raz pierwszy, jako samodzielny temat, pojawiła się w 1504 r. i szybko zyskała ogromną popularność. Martwą naturę pokochali zwłaszcza twórcy flamandzcy oraz holenderscy, a także ci pochodzący z Włoch. Tematem tym zajmował się m.in. Giuseppe Arcimboldo, który z owoców, warzyw i kwiatów układał ludzkie twarze. Po gatunek ten sięgał czasami słynny Caravaggio, martwą naturę malował także Paul Cezanne. Do dziś jest to ważny element nauki przyszłych pokoleń artystów.
       - Praca nad martwą naturą ma nauczyć widzenia przestrzennego oraz perspektywicznego, pomaga badać linię horyzontu, uczy również zachowywania proporcji oraz relacji między przedmiotami – tłumaczy Katarzyna Smeja – Skulimowska. - To wstęp to malarstwa, podstawa, bez której nie można iść dalej, bo najpierw trzeba się dobrze nauczyć zasad, by potem móc je łamać.
       Efekty pracy młodych plastyków będzie można zobaczyć na wystawie, którą szykuje Galeria na Wyspie, znajdująca się w budynku MDK przy ul. Warszawskiej 51. Wernisaż wystawy „Martwa natura” odbędzie się 19 stycznia, o godz. 17. Autorami prac są: Magdalena Stefaniak, Anna Budyś, Sebastian Szabelski, Pola Dziurzyńska, Marcin Owczarek, Magdalena Romanowska, Jurand Krawczyk, Mirela Mickiewicz, Patrycja Krasuń, Małgorzata Syrewicz, Natalia Borkowska, Krzysztof Jaruga, Julia Kucharzyk, Karolina Zielonka, Katarzyna Pryśko, Michał Kornacki, Ines Kulpińska, Alicja Żabowska, Weronika Oryl, Martyna Sokołowska oraz Alina Czyżewska.
       Na wernisażu będzie można usłyszeć Grupę Muzyki Dawnej pod kierunkiem Marcina Skotnickiego. Wystawę będzie można oglądać do końca stycznia.
      
Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama