UWAGA!

Sopran spinto (aktualizacja)

 Elbląg, Joanna Konefał
Joanna Konefał

W Elblągu mieszka wielu ludzi z pasją. Jest wśród nich Joanna Konefał - studentka hamburskiej Wyższej Szkoły Muzyki i Teatru.

Joanna ma 20 lat, skończyła podstawową szkołę muzyczną w Elblągu i liceum muzyczne w Gdańsku. Oprócz gry na flecie uczyła się także śpiewu, który - jak mówi - jest jej wielką pasją. W czasie nauki w Trójmieście elblążanka koncertowała m.in. w Domu Uphagena i Muzeum Archeologicznym.
     - Do studiów za granicą ośmieliły mnie występy i zagraniczne podróże z chórami „Cantata”, „Redemptoris” oraz z „Ziemią Elbląską” - opowiada Joanna Konefał. - Konkurentów do studiowania w renomowanej, państwowej Wyższej Szkoły Muzyki i Teatru było kilkuset, ostatecznie przyjęto tylko kilka osób. Miałam szczęście znaleźć się w tej grupie.
     Joanna jest tzw. sopranem spinto, o ciekawej, nieczęsto spotykanej barwie. W Hamburgu, pod okiem dziekana wydziału wokalnego, Amerykanina Williama Workmena studiuje śpiew operowy. Wkrótce rozpocznie drugi rok nauki.
     - Zajęcia są bardzo różnorodne, doskonalimy nie tylko śpiew, uczymy się też baletu, tańca jazzowego, akustyki czy aktorstwa - mówi Joanna Konefał.
     Śpiewu zdolnej elblążanki będzie można posłuchać już 26 września (piątek) o godz. 19.00 w Galerii EL. Bilety w cenie 7 złotych do nabycia przed imprezą.
AJ

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Super, pamietam jak Asia byla jeszcze w 6 kl podstawowki i juz miala niesamowite predyspozycje do tego zeby spiewac zawodowo. Pozdrawiam i trzymam kciuki
  • Ona chyba śpiewała w parafii Bł. Doroty... Śpiew operowy piękny, ale "normalny" brzmiał bardzo zwyczajnie
  • Na tym koncercie z tego co wiem ma być tylko śpiew operowy. Program wydaje się być ciekawy.
  • Asia jest śliczna i cieszę się,że będzie śpiewać w Elblągu. Jak to miło,że są utalentowane elblążanki. Wokół tyle agresji i brzydoty a tu piekno i kultura... warto żyć.
Reklama