UWAGA!

Spotkanie autorskie z Filipem Zawadą

 Elbląg, Spotkanie autorskie z Filipem Zawadą
Fot. Łukasz Giza

W czwartek, 4 listopada, o godz. 17:00 zapraszamy do sali kinowej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie autorskie z Filipem Zawadą, finalistą Nagrody Literackiej Nike za książkę „Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek”. Ostatnia powieść autora to „Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna”. Wstęp wolny.

Filip Zawada – poeta, prozaik, muzyk, fotograf, performer, reżyser i aktor filmów offowych. Autor tomów poetyckich: „System jedynkowy” (1997), „Bóg Aldehyd” (1999), „Snajper” (2004), „Świetne sowy” (2013), „Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się” (2014), „Nie wiem, jak nazywają się te kwiaty” (2017) oraz książek prozatorskich: „Psy pociągowe” (2011), „Pod słońce było” (2014), „Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek” (2019), „Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna” (2021). Książki pisarza były kilkukrotnie nominowane nagród literackich: Nagrody Poetyckiej „Silesius”, Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Literackiej Nike (finał). Komponuje muzykę do spektakli i filmów, był basistą w zespole Pustki, tworzył duet muzyczny Indigo Tree, obecnie gra w jednoosobowym zespole ITOITO. Oprócz wymienionych aktywności, trenuje łucznictwo.

 

O książce „Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna” z opisu wydawcy:

 

Nowa powieść finalisty Nagrody Literackiej Nike 2020. Proza bez filtra.

 

Samolubny i zgryźliwy, szowinista starej daty i samozwańczy mentor. Dziadek Szczepan. Dnie spędza na starej kanapie z ukraińskiego burdelu, a nocami terroryzuje sąsiadów rykiem saksofonu. Tymczasem jego wnuk, bohater tej historii, dopiero wchodzi w świat dorosłych ludzi. Wkrótce się przekona, że spadki mogą być niezwykle kosztowne dla spadkobierców.

 

Filip Zawada, autor „Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek”, niebanalnie, przejmująco dosadnie i bezczelnie szczerze pokazuje, jak niebezpiecznie jest zgrywać bohatera, w szczególności przed samym sobą. Opowiadając o miłości i przemocy, mistrzowsko balansuje na granicy tragedii i komedii. Udowadnia, że jego głos jest absolutnie niepodrabialny i wyjątkowy w polskiej literaturze.

 

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Książki dobrych myśli – KsiążkoTerapia”

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Stoje w Biedrze biere reklamówke zeby kosza nie uzywac bo i tak za nia zaplace. Ekspedientka przystanela i mi sie przyglada. Odwrocilem w jej stone glowe i wpatruje sie okolo 5 sekund czekam. Doczekawszy sie az napiecie osiagnie odpowiedni poziom w koncu slysze - w czyms pomoc ? Nie trzeba skinalem negujac. Koniec E1S1
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    2
    To be continued(2021-10-07)
Reklama