UWAGA!

Spotkanie dla mangowiczów

 Elbląg, Spotkanie dla mangowiczów

Biblioteka Młodego Czytelnika “Bulaj” przy ul. Zamkowej zaprasza młodzież od 12. roku życia na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Mangi, które odbędzie się 26 czerwca (piątek), o godz. 15, tym razem na platformie Google Meet.

Zajęcia są przeznaczone dla młodzieży, która jest zainteresowana tematem mangi oraz kultury japońskiej. Podczas czerwcowego spotkania online będziemy rozmawiać o mandze „Neon Genesis Evangelion”. Ponadto podsumujemy dotychczasowe spotkania i ustalimy dalsze działania klubu - infrmuje prowadząca zajęcia Agata Tupaj. Link do Google Meet zostanie podany w dzień szkolenia. Wymagane jest posiadanie własnego konta na Gmailu.

 

Opis mangi:

Anno Domini 2000 – w Antarktydę uderza meteoryt o wielkiej masie. Tę największą w historii katastrofę nazwano “Drugim Uderzeniem”. Podnosi się poziom wód, świat nękają klęski żywiołowe, upada gospodarka, konflikty narodowościowe wywołują wojny domowe… Nagle populacja spada o połowę. Po 15 latach, gdy widoczne są już pierwsze oznaki odrodzenia, ludzkość staje w obliczu nowego kryzysu. Są nim “Anioły” - olbrzymie maszyny bojowe o nieznanym pochodzeniu, które atakują jeden po drugim. Czy rzeczywiście są one, jak wskazywałaby nazwa, wysłannikami Boga?

Ludzkość, przewidując kolejne ataki “Aniołów” tworzy broń wielozadaniową, która ma dać im odpór - “Evangeliony”. W roku 2015 działają trzy “Evy”. Na ich pilotów wybrano tzw. “Trójkę Dzieci”. To w nich dorośli pokładają swoje nadzieje. Ich ogromnie odpowiedzialna walka o być albo nie być ludzkiego gatunku rozpoczyna się właśnie teraz…

 

Spotkania są realizowane we współpracy z Dyskusyjnym Klubem Książki.

 

Więcej informacji:

Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ

tel. (55) 625 60 23

Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama