UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie z klasykami przy wtórze bandoneonu

Elbląg, Spotkanie z klasykami przy wtórze bandoneonu
fot. nadesłana

Nowy sezon artystyczny to nowe wyzwania, a pierwsze z nich czeka Elbląską Orkiestrę Kameralną już 29 września. Nasi kameraliści wystąpią bowiem w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych wspólnie z Pawłem Gusnarem i Rafałem Grząką. Dołączy do nich duet dyrygentów: laureat dwóch Fryderyków Nikola Kołodziejczyk i Paulina Skoczyk, która już kilkakrotnie występowała z EOK.

Ze sceny ZPSM popłyną nie tylko dźwięki skrzypiec i altówek, ale również saksofonu i bandoneonu. Ten ostatni instrument to młodszy brat akordeonu, który często nazywamy „duszą tanga”. Nieprzypadkowo, ponieważ ogromną popularność zyskał w Argentynie jako harmonia akompaniująca tangowym rytmom. Miłośnikiem bandoneonu był sam Astor Piazzolla, a możliwości instrumentu odkryje przed elbląskimi melomanami wspomniany już Rafał Grząka. Artysta razem z EOK i Pawłem Gusnarem prawykona utwór Koncert podwójny na saksofon, bandoneon i orkiestrę smyczkową.
       Poza tym kameraliści i zaproszeni goście zaprezentują dzieła polskich i zagranicznych mistrzów kompozycji. Usłyszymy m.in. Arię na strunie G, którą Jan Sebastian Bach skomponował jako kapelmistrz na dworze jednego z niemieckich książąt, Leopolda. Na przestrzeni trzech wieków utwór był aranżowany na setki sposobów i stał się jednym z najpopularniejszych dzieł klasycznych w kulturze popularnej. Muzycy wykonają także Trzy utwory w dawnym stylu Henryka Mikołaja Góreckiego, wysmakowaną stylizację renesansowych melodii.
      
       Inauguracja sezonu artystycznego 2018/2019
       sobota, 29 września, godz. 19
       sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

 


      
       Wykonawcy:
       Paulina Skoczyk – dyrygent
       Nikola Kołodziejczyk – dyrygent
       Rafał Grząka – bandoneon
       Paweł Gusnar – saksofon
       Elbląska Orkiestra Kameralna
       W programie m.in.
       J. S. Bach - Aria na strunie G
       W. A. Mozart - Divertimento D-dur K. 136
       N. Kołodziejczyk - Koncert podwójny na saksofon, bandoneon i orkiestrę smyczkową
       H. M. Górecki - Trzy utwory w dawnym stylu
       E. Bloch - Concerto grosso nr. 1
      
       Rezerwacje:
       Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
       tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu
       Bilety: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy)
       Sprawdź zniżki z Kartą Dużej Rodziny
      
       Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie” 2018, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
       Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
      


       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama