UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie z Lechem Brywczyńskim

Jutro (19 czerwca) w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się spotkanie autorskie z elbląskim poetą Lechem Brywczyńskim. Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

Lech Brywczyński urodził się w roku 1959 w Elblągu. Jest tłumaczem tekstów literackich z języka angielskiego. Przetłumaczył m.in. trylogię Michaela Moorcocka "Wieczny wojownik", "Feniks z obsydianu" i "Smok w mieczu". Tłumaczył też wiersz W. B. Teatsa - "Róża wojny" i Louisa Mac Neice'a - "Spalony most" (zam. w prologu powieści "Smok w mieczu"). Ma w swoim dorobku przekłady książek przyrodniczych i wierszy dla dzieci. W 1991 r. wydawał prywatny miesięcznik "Echo Elbląga", potem pracował jako dziennikarz w "Elbląskim Magazynie Ilustrowanym", a następnie "Kurierze Elbląskim". Ostatnio współpracuje z dwutygodnikiem "Regiony".
       W swoich wierszach daje wyraz refleksjom historyczno-filozoficznym i moralnym, inspirowanym literaturą klasyczną oraz historią antyku, który uwielbia. Upomina się o szacunek dla tego niedocenianego, czy wręcz pogardzanego starożytnego świata wartości. Dlatego nawiązuje w swych utworach do religijności pogańskiej: greckiej i rzymskiej, ale też słowiańskiej, pruskiej, hetyckiej i azteckiej. Jest pomysłodawcą i twórcą Elbląskiego Klubu Poetyckiego.
      
       Spotkanie z Lechem Brywczyńskim odbędzie się 19 czerwca o godzinie 18 w sali kinowej Biblioteki Elbląskiej.
      
informacja nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Pisze też przecież od lat do Magazynu Elbląskiego -kwartalnika
  • Ratunku !. Ratunku !. SOS dla słowa pisanego.
  • Trzy imprezy w mieście w tym samym czasie i o podobnym charakterze. Pierwsza to w teatrze zwolennicy Alternatywnej Sceny Literackiej, druga - to spotkanie w Bibliotece z pisarką, a trzecie to pan Brywczyński ze swoimi dramatami. Na chwile poczułem się jak w jakiejś metropolii, gdzie tylko przebierać i wybierać. Serce rośnie.
  • Dramaty jednoaktowe-A jak Ajakos wydane przez Wydawnictwo URAN w Elblągu, to druga już książka autorstwa Lecha Brywczyńskiego
  • i znowu mi to jakoś umknęło. .. pewnie przez komunikacje. .. społeczną i departament. .. ?????
Reklama