UWAGA!

Średniowieczny Wieżowiec

Elbląg, Średniowieczny Wieżowiec
(fot. Damian Matwiejczyk)

Fundacja Elbląg rozpoczęła realizację programu „Średniowieczny Wieżowiec – elbląska młodzież na rzecz rozwoju dziedzictwa kulturowego Elbląga.”

Głównym celem projektu jest aktywizacja elbląskich organizacji młodzieżowych. Elbląska Brama Targowa ma się stać miejscem działań młodzieży na rzecz rozwoju dziedzictwa kulturowego Elbląga, m.in. promowania kultury rycerskiej, kreowania środowiska historyczno-literackiego, promocji turystycznych i historycznych walorów miasta, wolontariatu. Ma tam również powstać młodzieżowa redakcja telewizyjna.
     Projektem będzie objętych około dziesięciu elbląskich organizacji pozarządowych, zarówno formalnych jak i nieformalnych, działających z młodzieżą lub na jej rzecz oraz około 50 młodych elblążan zagrożonych wykluczeniem społecznym, bezrobociem, pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych.
     Na innych kondygnacjach Bramy Targowej przewidziane są: sklep z pamiątkami, galeria obrazów, galeria sprzętów i postaci historycznych, punkt informacji turystycznej, sklep z pamiątkami i książkami, pomieszczenie dla środowisk twórczych, pomieszczenie dla bractwa rycerskiego, sala ekspozycyjna i sala widokowa.
     Partnerami w projekcie jest Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a ta brama to sie nie rozsypie jak tam jakies podlogi porobia ? generalnie obciazenie jakies ? :/
 • Dobre pytanie powyżej. Rzeczywiście nie będzie tam żadnych ciężkich stropów, i jak dobrze słyszałem - chyba tylko drewniane. Zresztą pomieszczenia wewnątrz będą typowymi "klitkami", a kto nie wierzy niech zobaczy wnętrze Wysokiej (Kamiennej Bramy) w Pasłęku. Do tego jeszcze wielkość pomieszczeń znacznie ograniczy klatka schodowa. Nie obiecujmy sobie więc za dużo. Ważne jednak jest, że Brama Targowa zyska należny jej blask (ostatnio zgasło nawet światełko halogenowe oświetlające zegar O. Runde) - jest to pewne, gdyż odnowienia bramy podjęła się najlepsze nasza - elbląska firma budowlana.
 • Już się nie moge doczekać końcowych rezultatów tego przedsięwzięcia, zapowiada się, że w końcu nasza starówka będzie tak jak inne celem turystycznym gdzie będzie sie można wielu rzeczy o Elblągu dowiedziec, Bo do tej pory oprócz kilku pubów i galerii nic tam nie ma ciekawego :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkanka(2006-02-01)
 • no nareszcie będą lokale dla krasnoludków
Reklama