UWAGA!

STARocie - wirtualna kolekcja mieszkańców regionu

 Elbląg, STARocie - wirtualna kolekcja mieszkańców regionu
(fot. nadesłana)

Akcesoria żołnierskie, maska gazowa dla konia, przedwojenny medal i kilka innych unikalnych obiektów z prywatnych kolekcji mieszkańców regionu będzie można obejrzeć bez wychodzenia z domu. Wystarczy zajrzeć na stronę cyfrowewm.pl.

Wirtualna kolekcja Regionalnej Pracowni Digitalizacji funkcjonującej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu wzbogaciła się o nowe przedmioty. Są to obiekty z okresu dwóch wojen światowych oraz wczesnych lat powojennych. Do digitalizacji udostępnił je - w ramach cyklu STARocie – wirtualna kolekcja mieszkańców regionu - Mirosław Melerski, mieszkaniec okolic Elbląga.

- Zdigitalizowany zbiór to kilkanaście obiektów przede wszystkim z okresu II wojny światowej oraz kilka dokumentów z lat powojennych. Każdy czerwcowy wtorek będzie na stronie cyfrowewm.pl odsłoną przedmiotu, który udokumentowaliśmy w 3D, natomiast w piątki prezentowane będą dokumenty wydane w I poł. XX w. – mówi Hanna Laska-Kleinszmidt, kierownik Regionalnej Pracowni Digitalizacji.

Aktualnie wszystkie przedmioty, których cyfrowe wizerunki prezentowane będą zgodnie z zapowiedzią do końca czerwca, znajdują się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Pierwszym przedmiotem zaprezentowanym w 3D jest manierka M31 będąca obowiązkowym wyposażeniem żołnierza. Na cyfrowewm.pl można dokładnie się jej przyjrzeć i poznać szczegóły, które zapewniały jej funkcjonalność.

Prezentacja obiektów będzie udostępniona także na profilu Regionalnej Pracowni Digitalizacji na Facebooku.

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama