UWAGA!

Startuje Elbląska Fala Dźwiękowa

 Elbląg, Startuje Elbląska Fala Dźwiękowa

W piątek, 11 czerwca, nowy cykl imprez rozpoczyna Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? - Łączymy koncerty, Grafatak - naszą flagową imprezę, spotkania, projekcje - zapowiadają organizatorzy, ogłaszając start Elbląskiej Fali Dźwiękowej 2021. 

Miłośnicy obcowania z żywą kulturą wyschnięci są już jak farba na starej okiennicy. A skoro o farbie - najwyższy czas użyć jej razem z paletą dźwięków w słusznym, kulturalnym celu. Zaczynamy Elbląską Falę Dźwiękową 2021- letnie koncerty, Grafatak i projekcje - inicjatywę Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest? Start w piątek 11 czerwca.

W ramach Letniej Fali Dźwiękowej spotkamy się w tym sezonie czterokrotnie. Przed nami więc: cztery koncerty, dwie imprezy Grafatak - Bitwa na rysunki, projekcje filmów muzycznych Projekt realizowany jest we współpracy z Centrum Sztuki Galeria EL, na dziedzińcu której stanie namiot estradowy. Tam realizowane będą działania muzyczne.

 

Pierwsze spotkanie w piątek, 11 czerwca, wyglądać będzie następująco:

 

GRAFATAK I

18:00 - wprowadzenie, losowanie tematów

18:30 - start Bitwy na rysunki

21:30 - koniec bitwy. Finał - głosowanie publiczności, licytacja

 

GNIEWOMIR TOMCZYK PROJECT

19:30 - 20:00 (około) - start koncertu (scena namiotowa)

 

Grafatak odbędzie się na dziedzińcu GEL. W przypadku złych warunków - we wnętrzu galerii.

 

 

GNIEWOMIR TOMCZYK | PROJECT

Gniewomir Tomczyk – drums / samples / fx

MIN t – vocal / rap / synth bass

Maciej Kądziela – sax

Zdzisław Kalinowski – keys / synth bass

 

Brzmienie projektu oscyluje pomiędzy jazzem, neo-soulem a elektroniką. Zespół wykonuje rozbudowane, progresywne kompozycje z bogatą warstwą liryczną. Podczas koncertów nie brakuje melodyjnych, spokojnie sączących się jazzowych fraz, wyrazistego neo - soulowego wokalu czy mocnych, elektronicznych beatów.

Grupa na swoim koncie posiada wiele koncertów festiwalowych oraz klubowych, zagranych na terenie
       całego kraju. Zespół Gniewomira wystąpił na międzynarodowych festiwalach Jazz Juniors czy Jazz w Ruinach (2019). Jesienią 2018 roku projekt zagrał support przed zespołem znakomitego perkusisty - Jojo Mayer / Nerve. Wystąpił również
       na festiwalu Witamina Jazz, podczas którego gościnnie dołączyła do projektu wyjątkowa polska wokalistka, autorka tekstów oraz producentka – Kayah. Debiutancki album Event Horizon został doceniony i wyróżniony w rankingu Magazynu Perkusista (wydanie 7-8/2018) „100 Polskich Płyt, Najważniejszych dla Perkusistów”. Zespół ukazał się również w rankingu magazynu Jazz Forum – Jazz Top 2018 w kategorii „Zespół Elektryczny”, oraz był finalistą konkursu w ramach festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa (2019r.).

 

GRAFATAK
       Flagowa, autorska impreza Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest? Bitwa na rysunki - konkurenci na zadany temat, który losowany jest z propozycji bezpośrednio przed imprezą, wykonują prace plastyczne/graficzne/malarskie w ciągu 3 godzin. Efekt poddawany jest głosowaniu publiczności, a zwycięzca otrzymuje wyjątkowy puchar oraz nagrodę finansową.

Grafatak dzięki swojej atrakcyjnej i niekonwencjonalnej oprawie (prowadzenie organizatorów, konkursy, rozmowy z publiką oraz uczestnikami) oraz często zaskakującym pracom artystycznym od roku 2012 cieszy się ogromnym powodzeniem. Impreza kilkukrotnie została uhonorowana nagrodami jako najlepsze/najciekawsze lokalne wydarzenie kulturalne.

Chętnych do wzięcia udziału w Bitwach na rysunki - Grafatak zapraszamy do kontaktu: skcojest@gmail.com lub poprzez wiadomość na profilu FB.

Wstęp na wydarzenia Elbląskiej Fali Dźwiękowej jest bezpłatny. Impreza realizowana jest dzięki wsparciu finansowemu UM w Elblągu.

Stowarzyszenie Co Jest?

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama