UWAGA!

Stawiam na jazz

Elbląg, Karen Edwards
Karen Edwards

W sobotni wieczór w Galerii El wystąpiła Karen Edwards.

Był to jeden z najciekawszych jazzowych koncertów, jakie w swoim skromnym jazzowym życiu miałam okazję obejrzeć. W Elblągu rzadko - niestety - można zobaczyć i usłyszeć coś interesujacego, tym razem było nie tylko smacznie, ale i na najwyższym światowym poziomie.
     Czarnoskóra Karen nie tylko wspaniale śpiewa i interpretuje utwory z róznych muzycznych półek - od gospels przez musical po jazzowe klasyki, ale także wyśmienicie - wraz z towarzyszacymi muzykami - bawi sie fortepianem. Jest pełna siły, fantazji i humoru. A gdzieś w tle unosi się duch wielkiej Elli Fitzgerald.
     Nie byłoby tego wspaniałego wieczoru, gdyby nie trio gitarzysty Jarosława Śmietany. Tym razem do swojego projektu all stars oprócz Karen Smietana zaangażowal brazylijskiego kontrabasistę Paulo Cardoso. Serce i usta uśmiechały się, kiedy słuchałam jak Paulo mruczy pod nosem frazy, które gra na kontrabasie, a piękna Karen głosem i muzyką czaruje publicznosc i... Jarosława S.
     Więcej jazzu - poproszę.
Joanna Torsh
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A najpiękniejsze jest to, że w Elblągu na koncert przyszło ponad 200 osób. Były czasy że przychodziło 15-20.To są te wazne przemiany w naszym mieście.
Reklama