UWAGA!

Stop narkotykom

W Teatrze Dramatycznym odbył się przegląd Młodzieżowych Form Teatralnych pod hasłem "... możesz mi pomóc nie brać narkotyków?" zorganizowany przez Komendę Miejską Policji w Elblągu. Około sześciuset uczniów elbląskich szkół średnich, nauczycieli oraz dyrektorów placówek oświatowych obejrzało dwa spektakle o tematyce uzależnień.

Na scenie zaprezentowali się laureaci wojewódzkiego przeglądu Małych Form Teatralnych pt. "Narkotyki nie - bo nie" - koło teatralne z Elbląga oraz grupa młodzieżowa z Bartoszyc.
     - W eliminacjach do wojewódzkiego finału udział wzięło 67 młodzieżowych grup teatralnych - mówi Wojciech Karpiński, autor scenariusza do spektaklu "Tylko raz" - spektaklu, który zdobył Grand Prix przeglądu. - Jury szczególnie chwaliło nasze kreacje aktorskie, za które ostatecznie Michał Zacharek (II LO) i Dawid Rogożyński (Zespół Szkół Ekonomicznych) otrzymali nagrody.
     - Spektaklem zainteresował się Grzegorz Jach, zastępca Komendanta Głównego Policji, który prowadzi teatralną Scenę 07 - kontynuuje W. Karpiński. - Zaprosił nas do wspólnego podróżowania po Polsce i brania udziału w spotkaniach edukacyjnych dla młodzieży. Graliśmy m.in. w Szczecinie i Stargardzie Gdańskim, a mamy już zaproszenia do Olsztynka i Pieniężna.
     Grupa z Bartoszyc zaprezentowała spektakl pt. "Memento Mori". Grupę tworzą uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych, którzy pracują pod kierunkiem Marioli Świeżek. Spektakl był sugestywną opowieścią o krótkim życiu młodego człowieka - od narodzin do śmierci spowodowanej przedawkowaniem narkotyków. Spektakl był opatrzony muzyką rockową.
     - Mam nadzieję, że zastanowicie się nad przesłaniem obu spektakli i wyciągniecie wnioski - zwrócił się do zebranej w teatrze młodzieży podinsp. Roman Krawczyński z Policyjnej Izby Dziecka. - Zastanówcie się, bo wszystko zależy od was - to jak będzie wyglądało wasze życie i jak łatwo i szybko możecie sobie je zmarnować przez zażywanie narkotyków.
     Do policyjnej akcji profilaktyki antynarkotykowej przyłączyli się: marszałek województwa wrmińsko-mazusrkiego, Poradnia Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR w Elblągu oraz Teatr Dramatyczny.
     - Mam w planach realizację sztuk o tematyce narkotykowej - mówi Mirosław Siedler, p.o. dyrektora elbląskiego teatru. - Chciałbym zrealizować rock operę "Kompot" i "Punkiet" autorstwa Szymona Wróblewskiego. Spektakle te miałyby na celu pokazanie młodym ludziom, ze to co czasem wydaje się tylko zabawą, ciekawostką może mieć dramatyczne konsekwencje.
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama