UWAGA!

Sukces uczennic Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym

 Elbląg, Grafika Dominiki Kiedyk
Grafika Dominiki Kiedyk

Jak zdefiniować sukces? Zapewne ilu ludzi, tyle odpowiedzi, bo określenie jego znaczenia jest sprawą wysoce indywidualną. Czy sukces rodzi się w bólach? Czy jego składową jest nieustanny rozwój? Z pewnością. Jak również to, że na powodzenie, triumf, zwycięstwo składają się: talent, ambicja, motywacja, cierpliwość i wysiłek. Te wszystkie elementy to bez wątpienia spirytus movens sukcesu uczennic Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym

Jurorzy XV Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych wybrali 27 najlepszych prac spośród 576 nadesłanych z 35 szkół plastycznych. W tej edycji przyznana została również Nagroda Specjalna im. Profesora Jerzego Ostrogórskiego, wieloletniego Jurora Biennale, wykładowcy ASP w Gdańsku. Otrzymała ją uczennica Liceum Szkół Plastycznych Justyna Kanownik z klasy III, za pracę malarską „Odległe spotkania”, wykonaną w ubiegłym roku pod kierunkiem nauczycielki rysunku i malarstwa – Karoliny Kardas. Praca przedstawia nakładające się na siebie spiętrzone stoły, na których znajdują się butelki, sztućce i talerze wypełnione jedzeniem. Obraz nawiązuje do rodzinnych obiadów i spotkań, które w czasie tworzenia pracy, w czasie pandemii, zostały uniemożliwione. Nie bez powodu więc na obrazie nie ma żadnych postaci. Stoły zostały opuszczone, zatrzymane w czasie, tkwią w swoim miejscu, przywołując nostalgię i nadzieję.

Kolejne wyjątkowe wyróżnienie otrzymała praca Dominiki Kiedyk w XXII Międzynarodowym Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży – Toruń 2021. Grafika wykonana pod kierunkiem nauczyciela projektowania graficznego – Romy Jaruszewskiej zdobyła nagrodę w kategorii „Grafika cyfrowa”. Na konkurs nadesłano 4738 prac z 29 krajów.

  Elbląg, Praca Justyny Kanownik
Praca Justyny Kanownik

Twórczość Dominiki ma wymowę ekologiczną. Przedstawia zacofanego, współczesnego człowieka, niczym jaskiniowca, nie zważającego na ekologię, na negatywne skutki swoich działań. Tym samym uczennica uświadamia odbiorcę, że cała cywilizacja stworzona przez człowieka stopniowo obraca się przeciw niemu samemu.

- Z całego serca gratulujemy laureatom jak również opiekunom artystycznym uczennic, którzy pomimo trudności, jakie niosło ze sobą nauczanie zdalne w dobie pandemii, znaleźli sposoby, by młodzież mogła się twórczo rozwijać i osiągać sukcesy - informuje Liceum Szkół Plastycznych w Gronowie Górnym.

Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...