UWAGA!

----

Świat z pikseli

Dziś o godz. 16.30 w ramach III Letnich Ogrodów „Polityki” rozpocznie się pokaz filmów animowanych i panel zatytułowany „Animacja komputerowa” z udziałem Doroty Kobieli i Wojciecha Wawszczyka. Poprowadzi go Mirosław Filiciak.

Dorota Kobiela jest absolwentką animacji na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, obecnie kończy studia na Wydziale Reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy. Wyreżyserowała etiudy „Kochaj mnie”, „Sz. P. Miś”, „Przedbiegi”, „List”, „Serce na dłoni”, ta ostatnia została wyróżniona na festiwalu filmów studenckich „Węgiel” w Katowicach. Jej filmy łączą różne techniki - video art, net art, malarstwo oraz klasyczną fotografię.
     Wojciech Wawszczyk mimo swoich 28 lat jest już uznanym reżyserem i animatorem postaci w Europie, Japonii i USA. Jest absolwentem Wydziału Operatorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej i Filmakademie Baden-Württemberg w Ludwigsburgu. Pracował w Hollywood, m.in. dla wytwórni Disneya, przy animacji postaci w filmie „Ja, Robot” z Willem Smithem czy produkcji science-fiction „Aeon Flux” z Charlize Theron. Zrealizował kilka filmów animowanych, w tym wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych festiwalach „Headless” (1999), „Mouse” (2001) i „Pingwin” (2002). Wawszczyk jest także autorem muzyki i udźwiękowienia do ponad 40 filmów studenckich, w tym nagrodzonej muzyki do filmu „Koincydencja” w reżyserii Anny Kubik. Współtworzył też animowane efekty specjalne do kilkunastu reklam.
     Mirosław Filiciak w ubiegłym roku obronił pracę doktorską pt. „Gry sieciowe jako medium komunikacyjne” w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykłada również na Wyższej Szkole Psychologii Społecznej, piastuje funkcję sekretarza Polskiego Towarzystwa Badania Gier. Jest badaczem cyberkultury, interesuje się nowymi mediami, a w szczególności ich aspektem rozrywkowym. Fan japońskich filmów animowanych, gier wideo oraz muzyki elektronicznej. Jest współredaktorem książki „Kultura popularna”, a wkrótce ukaże się jego książka „Świat z pikseli”.
     Impreza odbędzie się w sali audiowizualnej na poddaszu Biblioteki Elbląskiej.
     

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama