UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Światowid doczeka się przebudowy

 
Elbląg, Jedna z wizualizacji CSE Światowid, którą przygotowywano podczas prac nad projektem
Jedna z wizualizacji CSE Światowid, którą przygotowywano podczas prac nad projektem (fot. archiwum portEl.pl)

Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie dojdzie do rozbudowy Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Elbląski projekt zyskał uznanie w konkursie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Projekt rozbudowy Centrum Spotkań Europejskich Światowid zajmuje drugie miejsce na liście wniosków, które uzyskało pozytywną ocenę merytoryczną pierwszego stopnia w konkursie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach osi priorytetowej „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury” - poinformował dzisiaj na sesji Rady Miejskiej Antoni Czyżyk, radny i jednocześnie dyrektor CSE Światowid.
       CSE Światowid stara się o pieniądze na przebudowę obiektu od ponad 10 lat, jednak wcześniejsze wnioski nie otrzymały dofinansowania. Teraz powinno być inaczej, bo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało, że wszystkie instytucje, które otrzymały pozytywną ocenę, powinny otrzymać pieniądze.
       Elbląski projekt opiewa na kwotę 15 milionów złotych, z czego dofinansowanie ma wynieść 12 milionów złotych, resztę jako wkład własny wyłoży samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Ostateczną decyzję o przyznaniu środków ministerstwo powinno podjąć do końca marca.
       Na decyzję ministra czeka również Teatr im. A. Sewruka, który dzieli budynek z CSE Światowid i również swoją część chce modernizować ze środków unijnych. Wcześniej samorząd wojewódzki zgodził się, by obie instytucje składały swoje projekty oddzielnie, by zwiększyć szanse w konkursie.
       Jak informuje ministerstwo, nowy konkurs, w którym ma wystartować teatr, powinien być ogłoszony 1 marca, a nabór wniosków potrwa od 3 kwietnia do 2 maja. W tej puli wnioskodawcy będą rywalizować w sumie o 500 mln złotych.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama