[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Świątynia Karoliny Kardas

 
Elbląg, Świątynia Karoliny Kardas

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza do skorzystania z wyjątkowej okazji, by spojrzeć na sztukę oczami artystki. We wtorek, 7 maja o godz. 17 Karolina Kardas, autorka prac prezentowanych na wystawie "Świątynia" w ramach cyklu Elbląg Plastyczny, wygłosi prelekcję i oprowadzi po swojej wystawie wszystkich chętnych i ciekawych świata gości.

Tytuł wystawy "Świątynia" wynika z kontynuacji tematu "Architektura Cielesności" z 2016 roku. "Świątynia" ma tu dwa konteksty: miejsca wystawy tj. Galerii El - byłego kościoła dominikańskiego oraz ciała ludzkiego traktowanego jako antropomorficzną bryłę/konstrukcję zawierającą w sobie pierwiastek duchowy.
       Ciało rozważam jako miejsce spotkań i znaczeń, mieszkanie duszy. Ciało jest traktowane jako świątynia Ducha. To, co ludzkie – cielesność, odsyłam do sfery duchowej. Chcę, by ciało w moich pracach nabrało godności, świadczyło o duchowym sensie jego istnienia, o jedności psychofizycznej. Wykorzystuję motyw ornamentyki sklepień gotyckich katedr, które są budowlami zbudowanymi są na planie ciała ukrzyżowanego. Architektura zawsze kojarzyła mi się z ciałem ze względu na relacje zewnętrze - wnętrze. Mam tu na myśli bryły, która posiadają fasadę i różniące się od niej wnętrza. Skórę traktuję jako fasadę ciała ludzkiego
      
       Prelekcja zawierać w sobie będzie różne perspektywy zaproponowanego tematu w kontekście:
       - historii architektury,
       - historii sztuki,
       - znaczenia ciała w kulturze chrześcijańskiej,
       - mistyki: tu w szczególności zostanie omówione dzieło literatury duchowej „Zamek wewnętrzny” Teresy z Avila, także w kontekście prac intermedialnych artystki,
       - fenomenologii Maurice’a Merleau-Ponty’ego.
       Prelekcję poprowadzi autorka wystawy „Świątynia” Karolina Kardas. Artystka jest studentką studiów doktoranckich ASP w Krakowie i od trzech lat interesuje się motywem ciała jako świątyni w swoich działaniach twórczych.
       Zrealizowano w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląg.
       Zapraszamy serdecznie – wstęp wolny!
      
      
Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama