UWAGA!

Święto teatru

Na zamku w Malborku rozpoczynają się Międzynarodowe Spotkania "dramat i liturgia". Weźmie w nich udział 100 naukowców i artystów z Grecji, Włoch, Niemiec i Polski.

Tematem Spotkań będą sięgające Średniowiecza tradycje pieśni i obrzędów związanych z liturgią oraz działalność kofraterni - bractw śpiewaczych. Zapowiadające się na jedno z najważniejszych tego typu - artystycznych i naukowych - wydarzeń, jakie w ostatnich latach miało miejsce w naszym regionie, rozpocznie się o godz. 16.
     Do godz. 20 odbędą się pierwsze wykłady m.in. dotyczące dramatu biznatyjskiego. O godz. 20 organizator Spotkań - Schola znanego w świecie wiejskiego, wędrownego teatru Węgajty w kościele św. Jana Chrzciciela pokaże dramat liturgiczny "Ludus Danielis". Po prezentacji - o godz. 22 rozpocznie się "Kolacja z pieśniami" z Korsyki i Sardynii.
     Od piątku do niedzieli w ramach Spotkań odbędą się m.in. warsztaty poświęcone chorałom gregoriańskim i prezentacje muzyki. Całość zakończy się w niedzielę o godz. 11.30 Mszą św. z udziałem zespołów z Korsyki, Sardynii i Scholi Węgajt.
     Bilet na jeden dzień sesji kosztuje 10 zł, na całość - 20 złotych. Szczegółowe informacje uzyskać można pod numerem tel. 647 08 57.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama