UWAGA!

„Świętości i inne” w galerii Filar Sztuki

W galerii Filar Sztuki przy Bibliotece PWSZ w Elblągu odbędzie się wystawa prac uczestników sekcji malarskiej działającej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu.

Malarstwo inspirowane sztuką sakralną dawnych mistrzów francuskich i włoskich było tematem warsztatów prowadzonych przez Katarzynę Smeję-Skulimowską i Zbigniewa Śmiechowskiego w pracowni UTWiON. Efektem pracy i talentu 21 uczestniczek warsztatów jest wystawa „świętości”, bo dominuje w nich tematyka religijna i kilku „innych” prac portretowych.
       Ze wszystkich płócien emanuje ciepłe, łagodne światło. Obrazy są piękne, a że piękno instynktownie kojarzymy z dobrem, to zachęcam do obejrzenia bardzo dobrej wystawy.
       Zapraszam na wernisaż w piątek, 14 grudnia o godz. 16 i spotkanie z autorkami: Ewą Anaszko, Gabrielą Badurek, Ireną Bąbel, Jadwigą Buławą, Marią Cąkałą, Barbarą Chmal-Kwiatkowską, Barbarą Cimaszkiewicz, Aleksandrą Dolecką, Ewą Grossmann, Jadwigą Kamińską, Władysławą Krzykowską, Lidią Łuszczyk, Danutą Matusiak, Heleną Mróz, Ireną Orzechowską, Renatą Rakowską-Gross, Urszulą Sokołowską-Bok, Ireną Stratmann, Teresą Szczurek, Dorotą Świderską, Małgorzatą Wala.
      
       Wystawa w galerii Filar Sztuki przy Bibliotece PWSZ w Elblągu (Al. Grunwaldzka 137) będzie czynna do 6 lutego 2013 r. od poniedziałku do piątku w godz. 9-16, w soboty w godz. 9-14.
      
      
      
Janina Szadkowska Dyrektor Biblioteki PWSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama