UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szkolenia dla wolontariuszy

 
Elbląg, Szkolenia dla wolontariuszy
fot. nadesłana

Chcesz zrobić coś dla innych, ale nie wiesz gdzie się zwrócić? Chciałbyś pracować z osobami niepełnosprawnymi i starszymi, ale boisz się, że sobie nie poradzisz? Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” oraz Centrum Spotkań Europejskich Światowid uruchamiają program „Kompetentny wolontariusz” i zapraszają na pierwsze szkolenia dla wolontariuszy.

Projekt „Kompetentny wolontariusz” adresowany jest do młodzieży z powiatu elbląskiego i pasłęckiego. Zgłaszać może się młodzież szkolna i studenci. W projekcie udział weźmie 15 woluntariuszy. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 kwietnia. Pierwsze szkolenie odbędzie się już 24 kwietnia w CSE Światowid o godz. 16.30 w Galerii Nobilis.
       Szkolenie będzie obejmowało następujące moduły: Specyfika pracy z osobami niepełnosprawnymi, w tym rodzaje i stopnie niepełnosprawności, praca wolontarystyczna na rzecz osób starszych, jej uwarunkowania (8 godzin). Pierwsza pomoc przedmedyczna (3 godziny). Moduł ten obejmować będzie podstawowy zakres wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, uwzględniający sytuacje spotykane podczas wykonywania pracy wolontarystycznej. A także metody i techniki arteterapeutyczne stosowane w pracy z osobami niepełnosprawnymi (8 godzin).
       - Arteterapia jako funkcja sztuki sięga do podstawowych form autoekspresji. Metodę tą może stosować każdy, niezależnie od wieku, poziomu wykształcenia, zdolności, stanu zdrowia. W pracy z osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnościami oraz starszymi bardzo często korzysta się z arteterapii – opowiada koordynator projektu, Teresa Miłoszewska. - Dlatego też w ramach naszego szkolenia młodzież pozna w praktyczny sposób metody z zakresu technik plastycznych, muzykoterapii oraz teatroterapii.
       Zajęcia prowadzone będą metodami aktywizującymi przez wykwalifikowanych szkoleniowców i terapeutów.
       Wolontariusze będą mieli również okazję do praktycznego wykorzystania nabytych umiejętności podczas 8. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych, które odbędą się w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w listopadzie.
       Szczegółowe informacje i zapisy: teresa.miloszewska@swiatowid.elblag.pl, tel.: 55 611 20 65 lub 697 636 656.
      
Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama