UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sztuka w plenerze

 
Elbląg, Sztuka w plenerze
(fot. Patrycja Pieprzak)

Tematem tegorocznego pleneru „Kadyny - wioska sztuki” będą legendy, które staną się inspiracją prac ceramicznych, malarskich, rysunkowych i batików. Plener, odbędzie się już po raz szósty. Start – we wtorek, 10 lipca.

VI Ogólnopolski Plener „Kadyny - wioska sztuki” potrwa do 14 lipca. Poprowadzą go: profesor i wykładowca z zakresu malarstwa i rysunku na wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego - Marek Szczęsny, profesor Wojciech Sęczawa, wykładowca rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Ewa Bednarska- Siwilewicz, instruktor ceramiki w CSE Światowid. Na plaży Srebrna Riwiera, będzie pracowała młodzież z całej Polski: studenci, uczniowie szkół średnich i uczestnicy pracowni ceramicznych w domach kultury.
       Mieszkańcy Kadyn wraz z młodzieżą będą mogli codziennie na Plaży Srebrna Riwiera tworzyć pod okiem instruktorów. To swego rodzaju warsztaty dla wszystkich tych, których interesują techniki plastyczne.
       Plener to okazja do rozmów o sztuce. W czwartek, 12 lipca o godz. 18, w kadyńskiej świetlicy będzie można wysłuchać wykładu, wygłoszonego przez profesora Marka Szczęsnego - „Malarstwo: historia i współczesność” o warsztacie malarza na przestrzeni wieków, a zwłaszcza o polskich malarzach, którzy niesłusznie są nieco pomijani i zapomniani. Będzie również mowa o historii malarstwa i o tym, jak zmieniało się widzenie obrazów na przestrzeni wieków i jakie są obecne trendy. Na koniec wykładu uczestnicy będą mogli porozmawiać o współczesnym malarstwie.
       A w piątek, 13 lipca o godz. 16 w kadyńskiej świetlicy zostanie otwarta wystawa prac ceramicznych, szkła artystycznego i batików uczestników pracowni CSE Światowid.
       Autorami prac, które zostaną pokazane na wystawie są uczestnicy sekcji działających w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, ale każdy z nich ma swoją specjalizację. Na wystawie będzie można zobaczyć malarstwo na szkle autorstwa Joanny Wachowicz, Danuty Świątek, Aurelii Stołowskiej i Haliny Gnat. Anna Nowak tworzyła postaci małych dzieci w ceramice. Marii Szczepańskiej, Zofii Pater, Annie Komorowskiej i Agnieszce Miernik zawdzięczamy cykl batików. Z kolei Gabriela Bortnik, Irena Michalska, Dorota Kłos i Barbara Krajnik pokażą kompozycje z witrażu. Charakterystyczne są również prace: Teresy Chądzyńskiej, która specjalizuje się w wytapianiu pater, Sabiny Gadzały, która stworzyła cykl szklanych drzewek i postaci oraz Jana Piotrowskiego, który tworzy instrumenty ceramiczne. Ewa Miros, Grażyna Kopańska i Jolanta Urbańska pokażą kompozycje ceramiczne, Elżbieta Paczkowska i Anna Dziadosz postaci kobiet, a Anna Karatkiewicz ceramiczne postaci aniołów. Na wystawie będzie także można oglądać prace ceramiczne dzieci i młodzieży: Antoniny Wójkowskiej, Emilii Konopko, Marii Morawskiej, Kamili Rogali oraz Darii Zaborowskiej.
       To już drugi taki wernisaż w Kadynach. Okazja przede wszystkim dla tych, którzy na co dzień nie mogą uczestniczyć w wernisażach w mieście.
       Organizatorem pleneru jest Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu.
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama