UWAGA!

Szukam, szukania mi trzeba...

 Szukam, szukania mi trzeba...
fot. nadesłana

W Galerii Manu-el od 30 maja będzie można oglądać prace uczestniczki zajęć plastycznych w Centrum Spotkań Europejskich Światowid, mieszkanki Młynar - Barbary Wilińskiej. Wystawa nosi tytuł „Szukam, szukania mi trzeba...”.

Barbara Wilińska urodziła się w Sierpcu, od najmłodszych lat zainteresowana tworzeniem, swoje zdolności rozwijała już w szkole podstawowej w Suszu pod okiem nauczycielki plastyki. Kontynuacją zainteresowań, było podjęcie nauki w szkole plastycznej im Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Tam uczyła się rzeźby u profesora Koniecznego, a rysunku i malarstwa u Tadeusza Paszko, a także form użytkowych twardych, miękkich oraz liternictwa. Zawodowo była związana z konserwacją zabytków w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Swoje umiejętności wykorzystuje w pracy, prowadząc warsztaty i działania edukacyjne. W Centrum Spotkań Europejskich Światowid realizuje projekty ceramiczne, a w pracowni plastycznej, prowadzonej przez Ewę Bednarską-Siwilewicz, zafascynowała się malowaniem tkanin.
       Motywem często spotykanym w jej pracach jest postać człowieka - wędrującego czy grającego oraz portret kobiety. W Ogólnopolskim Konkursie Ceramiony 2013 otrzymała drugą nagrodę za cykl prac związanych z postacią, uczestniczyła w plenerze ceramicznym „Kadyny wioska sztuki”, jej pasją jest ceramika, malowanie tkanin, a także ciągłe poszukiwanie nowych materiałów do realizacji twórczych pomysłów.
       Na wystawie będzie można zobaczyć prace malarskie na tkaninach, ceramikę, oraz formy papierowe.
       - Takie wystawy wzbudzają zainteresowanie i podziw naszych uczniów i osób odwiedzających naszą bibliotekę. Okazuje się, że na rozwijanie pasji i talentu nigdy nie jest za późno - mówi Monika Kata Lewicka, opiekun biblioteki i Galerii Manu-el przy Bibliotece Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej .
       Wernisaż odbędzie się w piątek, 30 maja o godz. 16.00. Wystawę będzie można oglądać do końca roku szkolnego – do 27 czerwca.
      
CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)