UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tak będziemy obchodzić 55. urodziny kina Światowid

Tak będziemy obchodzić 55. urodziny kina Światowid

Festiwale, spacer śladami elbląskich kin, Filmowe Rozgrywki, "Elbląg na dużym ekranie" poświęcony elbląskim kinom, spotkania, rozmowy, a na koniec roku – jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem – książka. We wtorek, 19 września minie 55 lat od pierwszej projekcji w kinie Światowid.

Był to „Karmazynowy pirat” Roberta Siodmaka. Z tej okazji elbląskie kino przygotowało specjalny program. Szczególnej uwadze polecamy dwa wydarzenia - pierwszym z nich jest spacer śladami elbląskich kin PN. „Tu było kino”, który odbędzie się w sobotę, 16 września. Wyruszy o godz. 15:55 z ulicy Kowalskiej.
       - Elbląskie kina były rozlokowane po całym mieście – przypomina Aleksandra Bielska z kina Światowid. –  Podczas spaceru odwiedzimy te miejsca oraz przypomnimy ich historię.
       Urodzinowe będzie także -  pierwsze w tym sezonie - spotkanie z cyklu "Elbląg na dużym ekranie". Temat spotkania: "Duży ekran w Elblągu". Odbędzie się ono 27 września (środa) o godz. 18 w dużej sali kina Światowid. Tradycyjnie przygotuje i poprowadzi je Juliusz Marek. Zaraz po seansie zaprosimy na Filmowe Rozgrywki, w których będzie można sprawdzić swoją wiedzę o elbląskich kinach.
      
       Urodzinowe festiwale
       Wrzesień od lat w Światowidzie filmowymi festiwalami stoi. Na początek impreza, która przeciera szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Mowa o  14. Europejskim Festiwalu Filmowym "Integracja Ty i Ja". Festiwal zagości u nas w dniach 6 i 7 września, wstęp bezpłatny.
      
       W dniach 12 i 13 września o godz. 18 w kinie Światowid spotkamy się z filmami wyróżnionymi podczas WAMA Film Festival.  Jest to jeden z najciekawszych festiwali filmowych w regionie Warmii i Mazur. Wstęp na projekcje również jest bezpłatny.
       -  Pierwszego dnia festiwalu zaprezentujemy filmy krótkometrażowe : "Niestrudzeni wędrowcy", "Lokatorki" i "Rower” – zapowiada Natalia Piotrowska, kierownik kina Światowid. – Drugiego dnia przypomnimy film pt. „Ja, Daniel Blake”.
      
       A 18 września w kinie Światowid wystartują znane widzom Repliki Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
       - Te pięć festiwalowych dni daje nam okazję, żeby obejrzeć filmy z konkursu głównego, a tym samym sprawdzić, co słuchać w polskiej fabule – mówi Natalia Piotrowska. – Szczegółowy program właśnie się tworzy. W planach są także spotkania z twórcami filmowymi.
       Wraz z Replikami wraca znana najmłodszym Gdynia Dzieciom, a w ramach niej projekcje, konkursy i warsztaty.
       Dwa ostatnie weekendy września odbędą się pod znakiem 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci pod hasłem „Pora na ciekawość!”. W programie przegląd wyselekcjonowanych filmów dla najmłodszych oraz konkurs na najlepszych film.
        
       Szukamy ludzi, historii, zdjęć
       W ramach urodzin kina Światowid przygotowuje książkę o elbląskich kinach. Każdego, kto chciałby się  włączyć się w przygotowanie książki, zapraszamy do kontaktu. 
       Czekamy na historie i na  zdjęcia. 
       Skontaktować można się z nami:
       - pod numerem telefonu: 55 611 20 56 (biuro kina);
       - pisząc na adres mailowy: kino@swiatowid.elblag.pl
       - przez Facebooka: facebook.com/KinoElblag
       - osobiście w biurze kina w godzinach od 8:00 do 16:00: 
       CSE Światowid, Pl. K. Jagiellończyka 1, biuro kina (parter, pokój 26 b)
        
       Szczegółowe programy urodzinowych wydarzeń można znaleźć na www.kino.swiatowid.elblag.pl oraz na profilu kina na Facebooku: facebook.com/KinoElblag
      
Karolina Śluz, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...