UWAGA!

Teatr będzie ogródkowy

Teatr Dramatyczny w Elblągu, podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach, także w tym roku został zaproszony do udziału w 15. Konkursie Teatrów Ogródkowych. Elblążanie pokażą spektakl „Edith i Marlene” w reż. Andrzeja Ozgi.

- Jest to jeden z tych festiwali, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych i z roku na rok cieszy się rosnącym zainteresowaniem - mówi Tomasz Walczak z Teatru Dramatycznego. - Festiwal odbywa się co roku i trwa dwa miesiące. Jest swego rodzaju kontynuacją tradycji teatrzyków letnich, które pojawiły się w warszawskiej Dolince Szwajcarskiej na przełomie XIX i XX wieku. Ideą konkursu jest dostarczenie rozrywki widzom ze stolicy i gościom oraz ożywienie martwego letniego sezonu. Z założenia spektakle prezentowane podczas Konkursu Teatrów Ogródkowych należą do repertuaru lżejszego, mają ambicje dotrzeć do każdego rodzaju odbiorcy, także przypadkowego, nieobytego z teatrem. Wszystkie przedstawienia prezentowane są w kawiarni na świeżym powietrzu mieszczącej trzysta osób, w centrum miasta - Ogrody Fraskati.
     Dotychczas elbląski teatr podczas warszawskich „ogródków” prezentował „Psychotest, czyli seks w życiu człowieka” w reż. Jacka Chmielnika oraz „Cafe Sax” w reż. Cezarego Domagały - spektakl z piosenkami Agnieszki Osieckiej.
     - W 15. KTO elblążanie pokażą spektakl „Edith i Marlene” w reż. Andrzeja Ozgi - opowieść o związkach i przyjaźni między dwoma ikonami piosenki XX wieku, Marleną Dietrich i Edith Piaf – mówi Tomasz Walczak. - Scenariusz węgierskiej autorki Evy Pataki z ogromnym wyczuciem został poprzeplatany piosenkami z repertuaru obu gwiazd. W spektaklu tym gościnnie występują: Beata Paluch ze Starego Teatru w Krakowie jako Edith i Beata Olga Kowalska z Gdyni jako Marlene. Elblążanie zaprezentują swój spektakl 24 sierpnia o godz. 20.30.
     Podczas tegorocznego KTO będzie można zobaczyć takie m.in. spektakle: „Pod niebem Paryża” Teatru im. A. Mickiewicza z Częstochowy, „Och, szczęście” Platformy Artystycznej O.B.O.R.A. z Poznania, „Półkarnawał” Teatru Maszoperia z Gdyni, „Fado” Teatru Wybrzeże z Gdańska, „Disco Pigs” Teatru Stara Prochoffnia z Warszawy, „Związek otwarty” Piwnicy przy Krypcie w Szczecinie i „Okudżawa - Błękitny człowiek” Teatru Syrena z Warszawy.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama