UWAGA!

Teatr o AIDS

Dziś (1 grudnia) obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Elbląski teatr gra „Kompot '06”, musical opowiadający o uzależnieniach, zaś 11 grudnia zaprezentowany zostanie stolikowy spektakl „Bez tytułu” Ingmara Vilqista, mówiący już o umieraniu.

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, w tym roku pod hasłem „Nie daj szansy”. Powszechnie uważa się, że większość zakażonych to narkomani i homoseksualiści. Z najnowszych badań wynika, iż codziennie dwie osoby zakażają się HIV, jednak coraz częściej są to osoby heteroseksualne.
     Bohaterowie musicalu „Kompot'06” są narkomanami, dlatego elbląski teatr zdecydował się wystawienie tego właśnie tytułu. Dziś o godz. 10 spektakl obejrzała młodzież, jutro (2 grudnia) będą mieli okazję obejrzeć go wszyscy chętni. Początek o godz. 18.
     - To nie pierwsza inicjatywa elbląskiego teatru związana z obchodami Światowego Dnia Walki z AIDS - mówi Tomasz Walczak. - W ubiegłym roku specjalnie zaprezentowaliśmy „stolikowy” spektakl pt. „Psychotest czyli lovematopea” autorstwa młodej polskiej autorki Marty Grzechowiak. To historia młodej, szczęśliwej kobiety, która zostaje zakażona wirusem HIV przez przypadek, w salonie tatuażu. Kiedy dowiaduje się, że jest seropozytywna, przeżywa dramat. Jej mężczyzna odchodzi, gdyż jest przekonany, że kobieta go zdradziła. To nie tylko opowieść o zakażonej wirusem HIV dziewczynie, ale też i o tym, jak dbać o drugiego człowieka. W tym roku również proponujemy „stolikowy” spektakl dotyczący tematyki HIV i AIDS - kontynuuje Tomasz Walczak. - 11 grudnia zaprezentowany zostanie tekst „Bez tytułu” Ingmara Vilqista. Przy stoliku zasiądą aktorzy Nelly Sozańska-Przyboś i Tomasz Czajka. Początek o godz. 8.30 i 14.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A może przed wejściem do teatru ,od strony południowej przy parkingu wyciąćby tak ten dziki rosnący na trawniku bez , albo chociaż przerzedzić, to i efekt wiszących flag byłby lepszy i reklamy byłyby bardziej widoczne, szczególnie tablice z repertuarem teatru
Reklama