UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Teatr powinien przychodzić do ludzi

 
Elbląg, Teatr powinien przychodzić do ludzi
(fot. A Podhorodecki)

Chcą zarazić swoją pasją innych, chcą podzielić się swoimi umiejętnościami i warsztatem aktorskim z ludźmi, którzy takich możliwości nie mają. W lipcu rusza projekt „Wrośnij w to!” przygotowany przez grupę teatralną Skrupcie się, działającą przy CSE „Światowid”.

Projekt rodził się z intensywnych dyskusji i potrzeb młodych ludzi, pasjonatów teatralnych.
       – Po rozmowach i dyskusjach doszli do wniosku, że chcą zarazić swoją pasją innych, chcą podzielić się swoimi umiejętnościami i warsztatem aktorskim z ludźmi, którzy takich możliwości, jak oni, nie mają – mówi Edyta Machul, instruktorka i opiekunka Skrupcie się. - Wtedy też przypomniał nam się tekst Jana Dormana „aby ludzie przychodzili do Teatru – Teatr powinien przychodzić do ludzi”. Dlatego podczas wakacji chcemy podjąć samodzielną, niezależną od miejsca, gdzie pracujemy na co dzień, akcję artystyczną „Wrośnij w to!” – w wybranych wioskach województwa warmińsko-mazurskiego.
       Spróbują zarazić innych pasją teatralną, ale w trakcie realizacji projektu, już przy pomocy specjalistów, dotkną również innych dziedzin artystycznych. Poprzez projekt „Wrośnij w to!” chcą pokazać, że warto „wrosnąć” w sztukę. Zaczną 14 lipca w Oleśnie. Skrupcie się zagra tam plenerowo spektakl „Złodziejka snów”. Kolejne dni to już praca warsztatowa. Podczas pierwszej części pobytu w Oleśnie grupa zaprosi swoich rówieśników na warsztaty teatralne, robienia wielkich baniek oraz szczudlarskie.
       – Działamy teatralnie na Scenie Na Piętrze, improwizujemy, tworzymy etiudy, spektakle, wymyślamy, no i oczywiście nie możemy się ze sobą nagadać. Chcemy zarażać naszą pasją – teatrem, dlatego stworzyliśmy projekt „Wrośnij w to!” – mówią członkowie grupy Skrupcie się.
       – Będzie to dla Skrupcie się doskonała okazja do dzielenia się swoimi umiejętnościami i pasją – dodaje Edyta Machul. – Bardzo się cieszę, że będą mogli doświadczyć tej formy pracy.
       W kolejnych dniach grupy z Oleśna i Skrupcie się będą pracować ze specjalistami. Odbędą się warsztaty z zakresu arteterapii, instalacji przestrzennych, animacji poklatkowej, warsztaty scenograficzne, warsztaty białego śpiewu zakończone wspólnym śpiewaniem oraz warsztaty teatru tańca zakończone spektaklem.
       – Na dziewięć dni wyjeżdżamy do Oleśna, gdzie będziemy integrować się z mieszkańcami i wspólnie wyżywać się twórczo podczas wszelkiej maści warsztatów – mówią młodzi o projekcie, który wymyślili wspólnie z Edytą Machul. – Będziemy malować stodołę naszymi marzeniami, tworzyć instalacje przestrzenne, chodzić na szczudłach, robić gigantyczne banki, śpiewać pełnym głosem z głębi serca, tworzyć spektakl tańca, i, i, i, i... i jeszcze wiele innych inności. Doczekać się nie możemy!
       Spektakl, który będzie efektem końcowym warsztatów, ich uczestnicy zaprezentują jeszcze w czterech innych, wybranych przez siebie miejscowościach.
       – Będzie to twórczy i barwny czas, a równocześnie bardzo intensywny, bo zaplanowaliśmy godzin warsztatów dziennie. Przerwy będą tylko na posiłki. Czy dadzą radę? Mam nadzieję! – podsumowuje Edyta Machul.
      

 


      
       Po najświeższe informacje o projekcie i jego realizacji zapraszamy na stronę Światowida w zakładce Nasze projekty oraz na facebooka, na stronie Wrośnij w to.
      
       Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      
      

Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama