UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Teatr zagościł w Bażantarni

 
Elbląg, Irena Adamiak, Mariusz Michalski i Krzysztof Bartoszewicz (z lewej)
Irena Adamiak, Mariusz Michalski i Krzysztof Bartoszewicz (z lewej) (fot. Anna Dembińska)

Życie przynosi różne scenariusze, jest pełne przypadków, a los potrafi spłatać nam wiele razy figla – to przesłanie słodko-gorzkiej sztuki „Poszkodowany Goldiner”, której dzisiaj mogli wysłuchać uczestnicy Letniego Salonu Muzycznego w Bażantarni. Zobacz zdjęcia.

W muszli koncertowej dzisiaj muzyki nie było, jeśli nie liczyć dźwięków telefonu, będącego jednym z rekwizytów. Organizator Letniego Salonu Muzycznego, czyli Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, tym razem postawił na sztukę słowa. W rolach głównych wystąpili aktorzy Teatru im. Aleksandra Sewruka: Irena Adamiak i Mariusz Michalski oraz jako narrator Krzysztof Bartoszewicz. Przedstawili licznie zgromadzonej widowni, w konwencji „sceny przy stoliku” ,sztukę Wiktora Szenderowicza „Poszkodowany Goldiner”.

 

To historia starego rosyjskiego Żyda, kiedyś sekretarza partii w zakładach w Charkowie, który ostatnie lata swoje życia spędza w Nowym Jorku, mimo że nie potrafi się tu zaaklimatyzować. Pewnego dnia zostaje potrącony przez samochód, prowadzony przez panią Watson. Kobieta zostaje skazana przez sąd na prace społeczne i ma opiekować się... właśnie Goldinerem. Wraz z upływem czasu i rozmów między obojgiem bohaterów okazuje się, że drogowy wypadek to nie jedyny wspólny wątek, który przeplata się w ich losach...

Elbląscy aktorzy, mimo przerwy w występach na scenie spowodowanej epidemią koronawirusa, udowodnili, że z wprawy nie wyszli. I już dzisiaj zapraszają na premierę „Burzliwe życie Lejzorka Rojsztwańca”, która została zaplanowana 12 września.

 

"Poszkodowany Goldiner /Potierpiewszyj Goldiner/", autor: Wiktor Szenderowicz; autor przekładu: Jerzy Czech

Prawa autorskie do sztuki reprezentuje w Polsce Agencja ADIT w Warszawie

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Letniego Salon Muzycznego

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama