UWAGA!

Teatr zagościł w Bażantarni

 Elbląg, Irena Adamiak, Mariusz Michalski i Krzysztof Bartoszewicz (z lewej)
Irena Adamiak, Mariusz Michalski i Krzysztof Bartoszewicz (z lewej) (fot. Anna Dembińska)

Życie przynosi różne scenariusze, jest pełne przypadków, a los potrafi spłatać nam wiele razy figla – to przesłanie słodko-gorzkiej sztuki „Poszkodowany Goldiner”, której dzisiaj mogli wysłuchać uczestnicy Letniego Salonu Muzycznego w Bażantarni. Zobacz zdjęcia.

W muszli koncertowej dzisiaj muzyki nie było, jeśli nie liczyć dźwięków telefonu, będącego jednym z rekwizytów. Organizator Letniego Salonu Muzycznego, czyli Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, tym razem postawił na sztukę słowa. W rolach głównych wystąpili aktorzy Teatru im. Aleksandra Sewruka: Irena Adamiak i Mariusz Michalski oraz jako narrator Krzysztof Bartoszewicz. Przedstawili licznie zgromadzonej widowni, w konwencji „sceny przy stoliku” ,sztukę Wiktora Szenderowicza „Poszkodowany Goldiner”.

 

To historia starego rosyjskiego Żyda, kiedyś sekretarza partii w zakładach w Charkowie, który ostatnie lata swoje życia spędza w Nowym Jorku, mimo że nie potrafi się tu zaaklimatyzować. Pewnego dnia zostaje potrącony przez samochód, prowadzony przez panią Watson. Kobieta zostaje skazana przez sąd na prace społeczne i ma opiekować się... właśnie Goldinerem. Wraz z upływem czasu i rozmów między obojgiem bohaterów okazuje się, że drogowy wypadek to nie jedyny wspólny wątek, który przeplata się w ich losach...

Elbląscy aktorzy, mimo przerwy w występach na scenie spowodowanej epidemią koronawirusa, udowodnili, że z wprawy nie wyszli. I już dzisiaj zapraszają na premierę „Burzliwe życie Lejzorka Rojsztwańca”, która została zaplanowana 12 września.

 

"Poszkodowany Goldiner /Potierpiewszyj Goldiner/", autor: Wiktor Szenderowicz; autor przekładu: Jerzy Czech

Prawa autorskie do sztuki reprezentuje w Polsce Agencja ADIT w Warszawie

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Letniego Salon Muzycznego

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama