UWAGA!

Tłumy w galerii

Elbląg, Tłumy w galerii
Fot. nadesłane.

Ponad 260 osób skorzystało z trzydniowych (20-22 kwietnia) bezpłatnych wejść do Galerii EL. Akcja została zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków obchodzonego 18 kwietnia.

Podczas spotkań dla grup zorganizowanych uczestnicy zapoznali się z zabytkami polskimi wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jak również z historią Galerii EL, która w 2006 roku otrzymała od Generalnego Konserwatora Zabytków tytuł „Zabytek zadbany”.
     Uczniowie mieli okazję poznać historię dawnego kościoła i klasztoru Najświętszej Marii Panny, jego zabytków – w tym szczególnie cennego epitafium Jana Jungschultza, przespacerować się po dziedzińcu i dowiedzieć się czegoś więcej o umieszczonych tam epitafiach i formach przestrzennych, a także obejrzeć aktualną wystawę „Formę koloru” Tomasza Zawadzkiego.

 


     - Galeria EL zaprasza wszystkie klasy i grupy zorganizowane do udziału w podobnych zajęciach. Każde ze spotkań połączone będzie z działaniem twórczym – rysowaniem, malowaniem, tworzeniem prac nawiązujących do architektury galerii, czy aktualnej wystawy – mówią organizatorzy. Tematyka spotkań: Galeria EL, elbląskie formy przestrzenne, Notatnik Robotnika Sztuki, zwiedzanie galerii z przewodnikiem.
     Koszt uczestnictwa to cena biletu wstępu do Galerii EL (bilet ulgowy – 2 zł). Chętne grupy proszone są o zgłoszenia telefoniczne w sekretariacie pod numerem: 055 232 53 86.

Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama