UWAGA!

To będzie oszczędne świętowanie

 Elbląg, Choinka rozbłyśnie 6 grudnia
Choinka rozbłyśnie 6 grudnia (fot. Anna Dembińska)

6 grudnia o godz. 17 na placu przed katedrą rozbłyśnie choinka. - Miasto nie zrezygnuje także ze świątecznych ozdób na elbląskich ulicach - mówił podczas czwartkowego (24 listopada) posiedzenia komisji oświaty, kultury, sportu i turystyki Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Władze Elbląga zrezygnowały już w tym roku z organizacji miejskiego Sylwestra, tłumacząc taką decyzję koniecznością oszczędzania. - Na pewno nie będzie miejskiego sylwestra, wychodzimy z różnego rodzaju eventów, iluminacji. Ratusz już jest z iluminacji wyłączony. Do oszczędności przygotowują się wszystkie miejskie instytucje – mówił podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Miasto nie rezygnuje jednak z organizacji Świątecznych Spotkań Elblążan. Ma to być jednak „oszczędne świętowanie” - zapowiedział dyrektor Adam Jocz. - 6 grudnia o godz. 17 na placu przed katedrą rozbłyśnie miejska choinka. Nie rezygnujemy też ze świetlnych ozdób świątecznych na ulicach Elbląga. Organizujemy Świąteczne Spotkania Elblążan, jednak będą miały one nieco oszczędniejszy charakter, jeśli chodzi o przygotowywane na nie atrakcje - mówił Adam Jocz.

Szczegółowy program imprezy ma zostać podany podczas konferencji prasowej. Jak zapowiedział Adam Jocz, odbędzie się ona w przyszłym tygodniu. Obecnie wiadomo jedynie, że na pewno odbędzie się wspólna Wigilia elblążan, kiermasz świąteczny, występy artystyczne i animacje dla dzieci.

Przypomnijmy, że w budżecie miasta na 2023 rok nie zaplanowano żadnych pieniędzy na organizację Dni Elbląga. - Obecnie nie ma na ten cel środków - mówił Adam Jocz podczas ostatniego posiedzenia komisji polityki regionalnej i promocji miasta.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama