UWAGA!

To była harmonia!

 Elbląg, Gwiazdą wieczoru był akordeonista Marcin Wyrostek
Gwiazdą wieczoru był akordeonista Marcin Wyrostek (fot. portEl)

Po takim koncercie, jaki w poniedziałek (18 grudnia) wieczorem dali w Elblągu Marcin Wyrostek, zespół Coloriage i Elbląska Orkiestra Kameralna, przygotowania do świąt powinny minąć lekko, łatwo i przyjemnie, zgodnie z maksymą „Akordeon w domu, harmonia w rodzinie”. Harmonijny nastrój udzielił się licznie przybyłej publiczności, która razem z głównym bohaterem wieczoru nuciła pieśni mołdawskie, śpiewała kolędy czy dyktowała rytm, gwiżdżąc i pstrykając palcami.

- To banda wyrostków - żartował ze sceny Marcin Wyrostek, najpopularniejszy akordeonista w kraju, przedstawiając zespół Coloriage, z którym występuje od 10 lat. Połączyła ich miłość do tanga i Akademia Muzyczna w Katowicach, w której wszyscy członkowie zespołu studiowali. Zwycięstwo pana Marcina w programie „Mam talent” w 2009 roku sprawiło, że ich muzyczna kariera nabrała tempa, a sale koncertowe podczas występów zapełniają się do ostatniego miejsca. Tak też było w poniedziałek wieczorem w Teatrze im. Aleksandra Sewruka, gdzie muzyków Coloriage wspomagała Elbląska Orkiestra Kameralna z dyrygentem Markiem Mosiem na czele.
       Podczas wyjątkowego koncertu nie mogło zabraknąć ukochanego przez Wyrostka tanga czy utworów Bacha oraz Vivaldiego, ale artyści promowali również swoją najnowszą płytę „Polacc” - zupełnie różniącą się od ich dotychczasowej twórczości - na której dominują utwory inspirowane muzyką polskich mistrzów, m.in. Witolda Lutosławskiego czy Karola Szymanowskiego.
       Im bliżej końca koncertu, tym nastrój stawał się bardziej świąteczny. Usłyszeliśmy m.in. kolędy „Nie było miejsca dla ciebie” czy „Wśród nocnej ciszy”, której słowa razem z towarzyszącym muzykom Marcinem Jajkiewiczem (znanym z programu „Jaka to melodia”) śpiewał niemal każdy obecny na widowni.
       Magia akordeonu i harmonia między muzykami oraz muzykami i publicznością sprawiła, że widzowie nie chcieli tak szybko wypuścić artystów ze sceny. Skończyło się na trzech bisach i życzeniach świątecznych od Marcina Wyrostka i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Koncert fenomenalny ! Tak naprawdę siedziałam cały koncert z zamkniętymi oczami w taki klimat wprowadzała ta muzyka. Świetne zgranie EOK-u z P. Marcinem ! :) dziękujemy za przemiły wieczor ! Elblag jest dumny z EOK ! DZIĘKUJEMY Na przyszłość taka prośba do Rodziców. Sama mam dzieci ale nie biorę ich na koncerty bo tak przypuszczałam ze mogę mieć problem z nimi jak każdy rodzic który wczoraj zabrał ze sobą wczoraj dziecko . Nie obyło się od paru ekscesów: jakas kobieta która ryknęła śmiechem na cała sale, ludzie jedzący popcorn ! No i na koniec rodzynek ! Pan nagrywający z włączona lampa jeden z utworow! Ludzie opamiętajcie się czasem !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  Elblazankaaaaaaaaaaa(2017-12-19)
 • Niezapomniany wieczór. .. .!!!. Brawo, cudowna muzyka i klimat. Dziękuję
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  AgnieszkaMarcinkowska(2017-12-19)
 • Żałuję, ze nie mogłem być!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  Siasiustasiu(2017-12-19)
 • Rewelacyjny koncert !!! Zarówno Pan Marcin Wyrostek i jego zespół jak i Elbląska Orkiestra Kameralna z Maestro Markiem Mosiem dali Elblążanom ucztę duchową. Wspaniała muzyka, doskonała atmosfera koncertu. Dziękuję
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Bastet(2017-12-19)
 • Nic dodać, jesteśmy zachwyceni...energia ...precyzja ...wielki wdzięk. Dziękujemy.
Reklama