UWAGA!

Trzecie miejsce Bandy Czworga

 Elbląg, Trzecie miejsce Bandy Czworga
fot. nadesłana

W dniach 1-2 grudnia w Poznaniu odbyła się dwunasta edycja festiwalu piosenki żeglarskiej „Szanta Claus”. Podczas przeglądu konkursowego trzecie miejsce zajęła grupa Banda Czworga z Elbląga, tegoroczni stypendyści Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego.

Zmagania konkursowe miały miejsce 2 grudnia w sali koncertowej Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia. Do walki o laury stanęło 7 wykonawców z całego kraju. W ich gronie znalazła się elbląska „Banda Czworga”, której jury przyznało trzecie miejsce, doceniając wytrwałość w torowaniu sobie drogi na szantowej scenie oraz walory muzyczne i tekstowe autorskich piosenek zespołu. Uznanie w oczach ekspertów znalazł szczególnie utwór o słynnym gdańskim kaprze Pawle Beneke, napisany przez Przemysława Piejdaka.
       „Banda Czworga” powstała w 2015 roku z inicjatywy Przemysława Piejdaka i Rafała Sajko. Aktualnie zespół współtworzą: Arkadiusz Kozakiewicz i Marek Ewertowski. Nagroda na „Szanta Claus” nie jest jedyną, jaką grupa ma na swoim koncie – 29 lipca b.r. elblążanie otrzymali wyróżnienie na renomowanej imprezie „Szanty pod Żurawiem” w Gdańsku. Mamy nadzieję, ze w przyszłym roku zespół będzie mógł się pochwalić własną, autorską płytą.
      
Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama