UWAGA!

Turnau na dobry początek

 Elbląg, Turnau na dobry początek

Nowy sezon artystyczny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej zbliża się wielkimi krokami. Na otwarciu sezonu, we wrześniu będzie gościł Grzegorz Turnau. A jeszcze w sierpniu, orkiestra towarzyszyć będzie wykonawcom kolejnej edycji elbląskiej „Deprecjacji Depresji” - wieczoru muzyki i humoru.

Piętnastego sierpnia, podczas „Deprecjacji Depresji”, która odbywać się będzie na Podzamczu, orkiestra zagra wspólnie z braćmi Zielińskimi, założycielami grupy „Skaldowie”. Elblążanie usłyszą największe przeboje zespołu, m.in. „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, „Medytacje wiejskiego listonosza”, „Wiosnę”, jak też „Wiolonczelistkę”.
       Oficjalne otwarcie sezonu artystycznego związane będzie z występem orkiestry wspólnie z Grzegorzem Turnauem. Turnau stworzył swój własny styl muzyczny i kompozycyjny, czasami nawiązujący do muzyki jazzowej, smooth-jazzowej, a także do dokonań Marka Grechuty i Jana Kantego Pawluśkiewicza. Jest jednym z bardziej znanych bardów w Polsce.
       W tym roku minęło 25 lat od przekroczenia przez artystę progów Piwnicy pod Baranami. Grzegorz Turnau debiutował na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie piosenką „Znów Wędrujemy" będąc jeszcze uczniem III klasy liceum. Zdobył pierwszą nagrodę, a dzięki niej trafił do krakowskiej piwnicy, zaproszony przez Piotra Skrzyneckiego. Przez te lata, Turnau nagrał kilkanaście płyt, w tym dwie poświęcone twórczości innych artystów: Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego oraz Marka Grechuty. W Elblągu artysta zaprezentuje swoje najlepsze utwory, opracowane też na orkiestrę smyczkową.
       Obok koncertu Grzegorza Turnaua, EOK będzie miała w nowym sezonie jeszcze kilkanaście propozycji dla elblążan, goszcząc znakomitych dyrygentów i solistów. Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się koncert muzyki klasycznej, który będzie prowadzony przez słynnego dyrygenta, Jerzego Maksymiuka. Dla najmłodszych orkiestra przygotowuje cykl audycji muzycznych, podczas którego przedszkolaki i uczniowie młodszych klas szkół podstawowych będą mogli nauczyć się piosenek i zabaw, poznać instrumenty muzyczne.
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama