UWAGA!

Turystyka historyczna - nowa elbląska specjalność?

Elbląg, Turystyka historyczna - nowa elbląska specjalność?
(fot. Henryk Myśliński)

Czy Elbląg jest miastem atrakcyjnym dla turystów? Zdania w tej kwestii są pewnie podzielone, jednak sobotni festyn hanzeatycki na Bulwarze Zygmunta Augusta i starówce pokazał, co trzeba robić, żeby takim miejscem Elbląg się stał. Zobacz fotoreportaż.

W sobotę w wielu europejskich miastach, także w Elblągu, świętowano Dzień Hanzy. Na Bulwarze Zygmunta Augusta odbył się wielki festyn hanzeatycki. Zorganizował go Urząd Miejski przy współpracy z Muzeum Historyczno-Archeologicznym.
     Wyobraźmy sobie letnie weekendy wypełnione podobnymi atrakcjami i tłumy turystów zjeżdżających do Elbląga z Mierzei Wiślanej, by trochę odpocząć od leniuchowania na plaży...
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Sprostowanie. Festyn współorganizowało Stowarzyszenie Elbląg Europa. Impreza na „Dzień Hanzy” był też zamknięciem międzynarodowego, polsko – rosyjskiego projektu „Historia – korzenie bez granic” Finansowanego przez „Polsko- Amerykańską Fundację Wolności” w ramach programu „Przemiany w Regionie – RITA”. Podczas projektu została zorganizowana seria 5 spotkań i warsztatów poświęconych historii średniowiecza związanej z regionem elbląskim i kaliningradzkim. Z wikińskim SŁAWA!!! Woj z Truso PS. Elbląg mógłby mieć wielki potencjał jako stolica regionu z bogatą ofertą turystyczną. Tylko rozwój turystyki w regionie jest w stanie wygenerować szybko nowe miejsca pracy. Mamy Kanał Elbląski, Zalew Wiślany, wzniesienie Elbląskie (małe Bieszczady), oraz możemy mieć Truso czy przekop przez Mierzeję. Tylko jak na razie, jakoś marnie to wygląda - na turystyce elblążanie nie zarabiają. MOŻE WARTO JEDNAK PRZEKOPAĆ MIERZEJĘ I ZBUDOWAĆ TRUSO ! Festiwal Wikingów na Wolinie w trzy dni odwiedziło 30,000 turystów, w Biskupinie podczas pikniku archeologicznego w 9 dni sprzedano ponad 90,000 biletów po 10 i 8 zł - to mówi samo za siebie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Woj.Ławrynowicz(2006-05-23)
 • Ten festyn troche lipa i dziadostwo
 • Jasne przekopcie Mierzeie , zasmrodźcie Zalew a turyści na pewno przyjadą oglądać ryby pływające do góry brzuchem i leżeć w brudzie! Po co szukać kasę na budowę Truso , które podobno było tam gdzie być może nigdy nie było? Najpierw poróbcie plaże i porty jachtowe na około Zalewu, może warto jako atrakcję wpuścić nasze morświny? Wyprawy Wikingów i bitwy średniowieczne na Zalewie można organizować i bez przekopu Mierzei!!!! To przez nasze tereny -Wysoczyzne Elbląską -biegl Szlak Bursztynowy!! kto z Elblążan o tym wie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dariusz Babojć(2006-05-23)
 • Pfff, tylko czemu do każdej takiej wiadomości Woj z Truso dokleja te same info o Wolinie i Biskupinie :D Drwię z EE
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Był w EE(2006-05-23)
 • Wszyscy panowie macie przecież rację. Wiking Ławrynowicz niech buduje Truso! Żeglarz Babojć niech buduje mariny nad Zalewem! Kołtoński niech skończy port w Elblągu! Jedno drugiemu nie przeszkadza!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lewicki(2006-05-23)
 • Szanowny Panie Woj. Ławrynowicz. Aby ściągnąć publiczność i sprzedawać bilety, impreza musi być robiona dużo bardziej profesjonalnie. Pańskie dobre chęci to za mało.
 • ...i jeszcze kolej nad zalewem niech ktoś uratuje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lewicki(2006-05-23)
Reklama