UWAGA!

Twórca komisarza Mocka

Dziś o godz. 19.30 odbędzie się ostatni panel tegorocznych III Letnich Ogrodów „Polityki” w Bibliotece Elbląskiej. Z pisarzem Markiem Krajewskim rozmawiać będą Mariusz Czubaj i prof. Wojciech Burszta.

Marek Krajewski jest filologiem klasycznym, wykładowcą Uniwersytetu Wrocławskiego. Rozgłos zdobył serią kryminałów o Eberhardzie Mocku, pracowniku wrocławskiego Prezydium Policji. Styl Krajewskiego łączy w sobie elementy czarnego kryminału i horroru oraz nawiązuje do klasyki gatunku. Jego powieści rozgrywają się w dokładnie odzwierciedlonych realiach topograficznych i historycznych Wrocławia. Dotychczas ukazały się: „Widma w mieście Breslau”, „Śmierć w Breslau”, „Koniec świata w Breslau” (za tę książkę otrzymał nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści sensacyjnej wydanej w 2003 r., przyznawaną przez Stowarzyszenie Miłośników Kryminału i Powieści Sensacyjnej „Trup w szafie”). Jest laureatem Paszportu Polityki 2005 oraz Nagrody Księgarzy „Witryna” za najlepszą książkę 2005 roku.
     Wojciech Burszta jest kierownikiem Katedry Antropologii Kultury Instytutu Kultury i Komunikowania Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i kierownikiem Zakładu Badań Narodowościowych Instytutu Slawistyki PAN. Zajmuje się m.in. teorią i filozofią kultury, antropologią współczesności i Europy. Jest autorem ponad siedemdziesięciu publikacji, m.in. „Kontrkultura. Co nam z tamtych lat?”.
     
     
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • dlaczego na stronie sa praktycznie tylko informacje o "Polityce" - nic innego sie w miescie nie dzieje, czy redakcji latwiej zrobic z jednego komunikatu 10 newsow :(
Reklama