UWAGA!

Twórcza terapia

Elbląg, Na zdjęciu - twórcza terapia w pracowni Światowida
Na zdjęciu - twórcza terapia w pracowni Światowida (fot. nadesłane)

Cykliczne zajęcia warsztatowe z różnych dziedzin sztuki oraz prezentacje sceniczne, wyjazdy na spektakle do teatrów i wystawy - to działania w ramach interdyscyplinarnego projektu edukacyjnego „Twórcza terapia”.

- Projekt adresowany jest głównie do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, ale w większości proponowanych przez nas form zajęć mogą uczestniczyć osoby niepełnosprawne niezależnie od wieku, sprawności intelektualnej czy dysfunkcji fizycznych - mówi realizatorka, Teresa Miłoszewska z CSE Światowid. - Jednym z celów projektu jest pomoc osobom niepełnosprawnym w odkryciu własnych zdolności, zainspirowanie do dalszych działań artystycznych.
       W trakcie zajęć warsztatowych wykorzystywane są różne techniki arteterapeutyczne, m.in.: teatroterapia, taniec, fotografia i muzykoterapia.
       Podczas najbliższych zajęć, które odbędą się jeszcze 14,15 i 18 grudnia uczestnicy wykonywać będą m.in. prace malarskie oraz z papieroplastyki, a także wezmą udział w zajęciach z edukacji filmowej oraz samodzielnie przygotują ozdoby choinkowe.
       - Niezwykle atrakcyjnie zapowiadają się również zajęcia z kultury i historii regionalnej organizowane w formie wycieczki do Torunia - dodaje Teresa Miłoszewska. - Miejsc na wycieczkę już nie ma, ale w zajęciach warsztatowych uczestniczyć może każdy.
       Podsumowanie tegorocznej edycji projektu, połączone z wystawą i prezentacjami scenicznymi odbędzie się w środę 30 grudnia o godz. 16 w Centrum Spotkań Europejskich Światowid.
       Projekt, którego organizatorami są CSE Światowid i Stowarzyszenie Kulturalne Viva art, dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
      
Justyna Kozłowska - Dyrla (Światowid)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama