UWAGA!

Twórcza terapia

Elbląg, Zespół Szwagry
Zespół Szwagry

W ostatnich dniach marca w Światowidzie odbędą się prezentacje artystyczne dziecięcych i młodzieżowych zespołów muzycznych, zespołów wokalnych oraz grup teatralnych.

W Sali Zielonej centrum kultury 30 marca o godz. 17.00 wystąpią zespoły muzyczne: Zespół WTZ działający przy CKiWM „Światowid”, Zespół z Dziennego Centrum Aktywności PSOUU, Szwagry z WTZ przy Środowiskowym Domu Samopomocy oraz Tolerancja ze Środowiskowego Domu Samopomocy. Prezentacje teatralne rozpoczną się następnego dnia (31 marca) o godz. 10.00 na Scenie na Piętrze. Swoje przedstawienie pokaże grupa dzieci niepełnosprawnych „Słoneczny Promyk” z Przedszkola Rodzinnego nr 1 w Elblągu, WTZ przy Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym im. Matki Teresy z Kalkuty i grupa rosyjska. Ogółem w prezentacjach uczestniczyć będzie około 70 osób, w tym ok. 20 z Rosji. Występom scenicznym towarzyszyć będzie wystawa prac plastycznych niepełnosprawnej młodzieży z Elbląga i Kaliningradu.
     Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Kulturalne "Viva Art" w Elblągu we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Elblągu, Regionalną Dziecięco – Młodzieżową Społeczną Organizacją Inwalidów "Maria" w Kaliningradzie oraz Światowidem. Finansowany jest głownie środków Phare za pośrednictwem Euroregionu Bałtyk oraz Urzędu Miejskiego w Elblągu.
     - Posiadamy już spore doświadczenie w realizacji programu terapii przez sztukę oraz różnego rodzaju przedsięwzięć o charakterze integracyjnym - mówi Teresa Miłoszewska, prezes stowarzyszenia „Viva art” i pełnomocnik dyrektora Światowidu ds. organizacji pozarządowych. - Udało nam się w Elblągu, wspólnie z innymi instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi zmienić sposób postrzegania osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym oraz umożliwić im aktywne uczestnictwo w szeroko rozumianym życiu społecznym.
     Wstęp na prezentacje jest wolny.
L
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama