UWAGA!

Twórcze i przemyślane fotografowanie

 Elbląg, Twórcze i przemyślane fotografowanie
fot. nadesłana

Wystawa VII Edycji Kursu fotograficznego jest zwieńczeniem trzymiesięcznej nauki i pracy nad planowaniem kadru, wyrabianiem własnego języka fotograficznego oraz pełnym wykorzystaniem możliwości swojego aparatu. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na wernisaż w sobotę, 30 stycznia o godz. 14.

Na wystawie będzie można zobaczyć 122 prace - na 50 arkuszach. Tematyka prac jest zróżnicowana - są zdjęcia plenerowe, portretowe, studyjne, sesje zdjęciowe, martwa natura. Znalazły się tu cykle fotograficzne, m.in. dyptyki i tryptyki, połączone ze sobą tematycznie.
       - Inspiracją było odniesienie do malarstwa, jak i prostej formy wypowiedzi – mówi Artur Kalinowski prowadzący kursy. - Na zajęciach podawana była tematyka zadań fotograficznych np. zdjęcie w zdjęciu czy kompozycja kwiatowa. Takie zadania ułatwiają pracę nad przyswojeniem wiedzy, jak również wyrobienie techniki fotograficznej.
       Większość prac powstała podczas 3-miesięcznego kursu, ale na wystawie znalazło się również kilka prac wykonanych wcześniej. Zostały one ocenione, docenione, ale i ponownie wykadrowane przez uczestnika.
       - Selekcja zdjęć odbywała się w sposób wyuczony. Wszyscy uczestnicy pod koniec kursu potrafią ocenić zdjęcie pod kątem technicznym i pod kątem języka fotograficznego. Potrafią ocenić, czy fotografia nadaje się na wystawę czy do albumu rodzinnego – opowiada Artur Kalinowski. - Praca oceniana jest przez wszystkich kursantów. Panuje swobodna wypowiedź i analiza zdjęcia.
       Jakim sprzętem fotograficznym były robione zdjęcia? Analogowym i cyfrowym. Były to aparaty fotograficzne lustrzanki w przystępnej cenie do 2500 zł. Wszystkie fotografie wykonane zostały w trybie manualnym lub preselekcji czasu lub przysłony, umożliwiającej twórcze i przemyślane fotografowanie.
       Na wystawie znajdą się prace: Agnieszki Sierpień-Łozowskiej, Anny Chojeckiej, Darka Brodziaka, Ewy Sidor, Eweliny Jażewskiej, Jadwigi Sienkiewicz, Joanny Marcinkowskiej, Karola Woźniczki, Katarzyny Moczarskiej-Wojtas, Oliwii Wróblewskiej, Oskara Kordupel.
      
       Wernisaż VII Edycji Kursu fotograficznego w Galerii Nobilis w sobotę, 30 stycznia o godz. 14. Wystawę będzie można oglądać do 10 marca. Wstęp wolny.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama