UWAGA!

Ulicą Szeroką w stronę fabryki

Elbląg, Jedna z prac Piotra Bogdana
Jedna z prac Piotra Bogdana

To tytuł wystawy prac malarskich Piotra Bogdana, której wernisaż odbędzie się 16 listopada (piątek) o godz. 18 w Galerii Nobilis.

„Ulicą Szeroką w stronę fabryki” to czwarta indywidualna wystawa Piotra Bogdana. Tytuł wskazuje drogę, gdzie docelowym miejscem jest człowiek, jako nieodzowny składnik życia ulicy.
     Ten urodzony w Braniewie malarz jest uczniem Marka Siwińskiego. Po śmierci swojego mentora odłożył pędzle, do których wrócił dopiero w 2005 roku.
     - Twórczość autora prezentowanej wystawy to spektakl człowieka, który współistnieje z architekturą – informuje Marta Mrozowska z centrum kultury Światowid. - Obraz ludzi biednych w otaczającej ich aglomeracji miejskiej, którzy
     zmuszeni są dźwigać ciężar życia. Prace Piotra Bogdana, w których autor odstępuje od kolorów, pokazują atmosferę zaułków, kamienic, fabryk, w których nie ma miejsca na przepych. W jego pracach ważny jest temat i kontrast przemijania, a opierają się one na konstrukcji i stabilności. Gruba faktura i śmiałość twórcza pozwala wyzwolić jego odczucia i nadaje obrazom cechy szlachetnej powagi.
     Autor wystawy pt. „Ulicą Szeroką w stronę fabryki” to malarz, który przedstawia ludzkie losy przez pryzmat miejskiego zgiełku.
     Uroczyste otwarcie wystawy prac Piotra Bogdana odbędzie się 16 listopada o godz. 18 w Galerii Nobilis mieszczącej się w centrum kultury Światowid. Wstęp wolny.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama