UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Vołosi i EOK, czyli wulkan muzycznej energii

 
Elbląg, Vołosi i EOK, czyli wulkan muzycznej energii
fot. nadesłana

Pojawili się na Festiwalu Nowa Tradycja 2010 i zdobyli tam wszystkie nagrody. Rok później potwierdzili swój sukces, wygrywając w Bratysławie konkurs dla najlepszego utworu folkowego w Europie. Grupa Vołosi, bo o nich mowa, wyznaczają na polskiej scenie muzycznej zupełnie nową jakość. Elbląscy melomani będą mogli podziwiać niezwykłą siłę zespołu Vołosi i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Maestro Marka Mosia we wrześniu.

Ich styl to niezwykła erupcja energii, płynąca z radości wspólnego muzykowania. Swoją twórczość określają, jako dźwiękową zabawę – improwizacje na pograniczu muzycznych światów. Niewątpliwie istotą tej muzyki jest spotkanie. Ludzi świata „nut” ze światem muzyki „ze słyszenia”. Po jednej stronie stoją muzycy klasyczni, bracia Krzysztof i Stanisław Lasoniowie. Instrumentaliści, związani na co dzień z Katowicką Akademią Muzyczną, którzy zawsze marzyli o improwizacji i którzy ponad wszystko ukochali ludowość wraz z jej spontanicznością, witalnością i pięknem. Z drugiej strony mamy górali, ale górali wybitnych. Mają w sobie to coś, co zainspirowało świat sto lat temu, kiedy powstawał jazz. Zbigniew Michałek, Jan Kaczmarzyk i Robert Waszut wnoszą do zespołu nutę karpacką, a z nią mnogość muzycznych ekspresji.
       Słuchacza, który usłyszy Vołosów po raz pierwszy czeka zapewne zaskoczenie. Rozpoznając klimat i motywy muzyczne charakterystyczne dla folkloru gór, nie będzie mógł uwierzyć, że można je tak zagrać. Ich utwory czerpią z szeroko rozumianej kultury Karpat, z muzyki cygańskiej, bałkańskiej czy klezmerskiej. To muzyka „barwna”, o świetnym klimacie, folklorystycznie bogata.
      
       Podczas wrześniowego „Koncertu na pożegnanie lata” elbląscy melomani będą mogli podziwiać niezwykłą siłę zespołu Vołosi i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Maestro Marka Mosia.
      
       6 września godz. 19, CS Galeria EL. Bilety: 35 zł (normalny), 25 zł (ulgowy i młodzież) do nabycia w Biurze koncertowym EOK, Stary Rynek 25, Ratusz Staromiejski, p. nr 29, IV piętro. Biuro czynne w godz. 8-16. Rezerwacja: (55) 237 47 49 lub biuro@eok.elblag.eu
      
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: EPEC Sp. z o.o., Meble Wójcik, Greengrow Sp. z o.o., Toyota Knedler Sp. z o.o.
      
Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama