UWAGA!

W czwartek spotkanie z Mariuszem Szczygłem

 Elbląg, W czwartek spotkanie z Mariuszem Szczygłem
fot. Damian Maliszewski

W czwartek, 28 października, o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie w cyklu #czytElnia z Mariuszem Szczygłem – reporterem, felietonistą, pisarzem non-fiction, czechofilem, zdobywcą nagrody czytelników na 25-lecie Nagrody Literackiej Nike za książkę „Nie ma”. Rozmowę z autorem poprowadzi Aleksandra Buła.

Mariusz Szczygieł (ur. 1966) – reporter, pisarz. Od 1990 r. związany z „Gazetą Wyborczą”. Oprócz Hanny Krall najczęściej przekładany z żyjących polskich reporterów; jego książki zostały wydane w 21 krajach. Za „Gottland” zdobył Europejską Nagrodę Książkową 2009, a w Polsce Nike Czytelników. Zdobywca tytułu Dziennikarz Roku 2013 w konkursie Grand Press. Za „Nie ma” zdobył podwójną Nagrodę Nike 2019 (w wyborze jury i czytelników). Debiutował w wieku 16 lat w tygodniku „Na przełaj”. W latach 90. znany z prowadzenia talk show „Na każdy temat”. Czechofil, autor kilku bestsellerowych książek o Czechach („Gottland”, „Zrób sobie raj”, „Laska nebeska”). Autor monumentalnej, trzytomowej antologii polskiego reportażu XX wieku „100/XX”. Odznaczony przez Prezydenta RP orderem Polonia Restituta. Nauczyciel wielu reporterów młodego pokolenia, prowadzi autorskie zajęcia w Polskiej Szkole Reportażu. Zdobył nagrodę Autorytet 2015 w konkursie Mediator, przyznawaną przez studentów wszystkich szkół dziennikarskich w Polsce. Jest prezesem Fundacji Instytut Reportażu, która prowadzi znaną w Warszawie księgarnio-kawiarnię Wrzenie świata oraz wydawnictwo książkowe Dowody na Istnienie. Miłośnik czeskiej Pragi. Mieszka w Warszawie.

 

Podczas tegorocznej gali Nagrody Literackiej Nike Mariusz Szczygieł otrzymał nagrodę 25-lecia od czytelników, którzy wskazali „Nie ma” jako najlepszą książkę spośród wszystkich dotąd nagrodzonych. Gratulujemy i bardzo się cieszymy!

 

Spotkanie odbędzie się w sali “U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7.

 

Spotkania w bibliotece odbywają się w reżimie sanitarnym związanym z pandemią COVID-19.

 

Spotkania w cyklu #czytElnia są realizowane przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Więcej informacji:

tel. (55) 625 60 13

Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama