UWAGA!

„W drodze do Akademii” – wystawa Marty Derbin

Elbląg, „W drodze do Akademii” – wystawa Marty Derbin
fot. nadesłana

Filia nr 7 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej zaprasza w czwartek 24 kwietnia o godz. 17.00 na wernisaż wystawy Marty Derbin pt. „W drodze do Akademii”. Wstęp wolny.

Marta Derbin to tegoroczna maturzystka V Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Od kilku lat systematycznie uczęszcza na zajęcia rysunku i malarstwa do Młodzieżowej Pracowni Plastycznej prowadzonej przez Katarzynę Smeję-Skulimowską w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu, gdzie rozwija swoje umiejętności plastyczne, jednocześnie przygotowując się do egzaminów na studia w Akademii Sztuk Pięknych.
      
       Wystawa autorstwa Marty daje sposobność obejrzenia prac będących przepustką na studia. Prezentowane prace przedstawiają martwe natury, rysunki żywego modela oraz portrety. Są to podstawowe i najistotniejsze tematy zawierające problematykę bryły, formy, przestrzeni, plamy walorowej, anatomii ludzkiego ciała postrzeganego jako zbiór form osadzonych w relacji. Prace Marty pokazują jej wrażliwość na te wszystkie ważne aspekty, są również dowodem na jej rozwijające się umiejętności manualne wsparte głęboką analizą plastycznego postrzegania. Ta młoda, uzdolniona osoba stoi u progu intensywnego rozwoju. W jej pracach można dostrzec nie tylko warsztat, ale również indywidualne, charakterystyczne podejście do sztuki rysunku i malarstwa. To bardzo ciekawa prezentacja warta obejrzenia. Katarzyna Smeja-Skulimowska
      
       Wystawę można oglądać do 23 maja w godzinach otwarcia biblioteki: od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama