UWAGA!

W lipcu Kadyny znów zmienią się w wioskę sztuki

 
Elbląg, W lipcu Kadyny znów zmienią się w wioskę sztuki
fot. nadesłana

Po raz ósmy, od 8 do 12 lipca, na plaży oraz w świetlicy wiejskiej w Kadynach będzie trwał plener „Kadyny Wioska Sztuki”. Adepci różnego rodzaju sztuk plastycznych będą się zmagać z tworzeniem i malowaniem kafli, nawiązujących do historii Kadyn.

Nie zabraknie również atrakcji dla wszystkich, którzy w tych dniach będą w Kadynach poszukiwali twórczych wrażeń.
       Tegoroczny plener odbędzie się pod kierunkiem profesora Wojciecha Sęczawy, koordynatorem pleneru będzie Ewa Bednarska - Siwilewicz, plastyk CSE Światowid.
       Jego tematem przewodnim będzie tworzenie i malowanie kafli w technice podszkliwnej.
       - Opracujemy tematy, których motywem przewodnim będzie historia Kadyn – opowiada Ewa Bednarska – Siwilewicz. – Powstaną również prace malarskie zarówno akrylowe i olejne oraz tkaniny malowane woskiem, a także rysunki, grafiki –linoryty i drzeworyty.
       Jak co roku podczas pleneru nie zabraknie również rzeźb ceramicznych, część z nich zostanie wypalona w piecu ceglanym, który zostanie własnoręcznie, przez uczestników, zbudowany na plaży.
       - Kadyny to miejsce ściśle związane z ceramiką, nawiązanie do twórczych tradycji tego miejsca jest nieodłącznym celem tego pleneru. Zawsze podczas pleneru staramy się rozbudzać zainteresowania artystyczne młodzieży, skłaniamy uczestników do wymiany doświadczeń, rozwijania zdolności twórczych oraz dajemy możliwość skupienia się nie tylko na pracy artystycznej, ale też na rozmowach o sztuce– dodaje Magdalena Czarnocka – Kaptur, organizator pleneru.
       Od 8 do 12 lipca odbędą się działania, w których bezpłatnie mogą wziąć udział wszyscy, których zainteresuje ich tematyka.
       Program pleneru:
       9 -11 lipca konkurs rzeźby w piasku – najciekawsze realizacje zostaną nagrodzone, pracami ze szkła i ceramiki, które zostały wykonane w pracowniach Światowida.
       10 lipca o godzinie 10.00 w ramach programu „Podróże ze szkicownikiem” - wyjazd uczestników do miejsca, w którym można zobaczyć święty Kamień.
       Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe. „ Rowerowe podróże ze szkicownikiem” to wyprawy, szlakami Wysoczyzny Elbląskiej, połączone z tworzeniem prac plastycznych w plenerze. Szlak kopernikowski, zwany też Die Lange Aal („Długi węgorz”), wiedzie przez wiele punktów widokowych, a celem podróży rowerowych jest poznawanie walorów krajobrazowych tych mało znanych miejsc.
       10 lipca o godz. 19.00 w Świetlicy „Kadyna” o swojej twórczości opowie Wojciech Sęczawa Profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
       11 lipca od godziny 10. 00 - akcja plastyczna, przy bramie wjazdowej na teren folwarku w Kadynach. Na rozłożonych płótnach będzie można tworzyć prace malarskie. Do nieskrępowanej twórczości zapraszani są wszyscy chętni.
       11 lipca godz. 18.30 - otwarcie wystawy prac osób uczestniczących w projekcie „Ślady kultury dziedzictwo znane i nie znane”.
       Będzie można zobaczyć rzeźbione skrzynie, koronki , prace wykuwane w metalu oraz malowane kafle i gwizdki ceramiczne.
       11 lipca - na plaży będzie można oglądać efekty prac uczestników pleneru.
       Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
Plener jest częścią projektu "Śladami kultury - trakt tradycji i tworzywa" dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama