UWAGA!

W "Salonie" o kinie i literaturze

"Nowe kino, nowa literatura - pokolenie 2000" to temat czwartkowego "Salonu Polityki". Gośćmi Mirosława Pęczaka będą Dariusz Gajewski, reżyser, m.in. wielokrotnie nagradzanego filmu "Warszawa" oraz dziennikarz i lingwista, Tomasz Piątek. Spotkanie Salonowe odbędzie się 25 marca o godz. 18.00 w Bibliotece Elbląskiej.

Dariusz Gajewski - reżyser. Studiował na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego i na Wydziale Reżyserii PWSFTViT w Łodzi. Zrealizował dla TVP filmy dokumentalne, m.in.: "Nie bój, nie bój", "Utwór na chłopca i lampę", "Franciszek muzykant", "Anatol lubi podróże". W 1999 r. w warszawskim Teatrze Dramatycznym wyreżyserował "Skórzaną maskę" Helmuta Kraussera. Rozgłos przyniósł Gajewskiemu film "Warszawa", którym pokonał podczas festiwalu filmowego w Gdyni "Pornografię" Kolskiego. Film był wielokrotnie nagradzany podczas festiwali i przeglądów.
     Tomasz Piątek - dziennikarz, lingwista. Ukonczył Universita'degli do Milano (lingwistyka). W latach 1995 - 1999 pracował jako dziennikarz, m.in. "Polityki", RMF, Radiostacji oraz ekspert - psycholingwista analizujący ludzką osobowość na podstawie sposobu wymawiania głosek (Canal Plus). W 1998 r. publikował artykuły o tematyce politycznej i społecznej w "Gazecie Wyborczej". Pisuje także felietony o najgorszych filmach dla miesięcznika "Film". W marcu 2002 r. debiutował powieścią "Heroina", a we wrześniu tego samego roku ukazała się jego kolejna książka, powieść sensacyjna "Kilka nocy poza domem". W 2002 r. Tomasz Piątek otrzymał nominację do "Paszportu Polityki". Na początku 2004 r. ukazała się nowa książka Piątka - zbiór opowiadań "Bagno".
     W czwartek 25 marca obaj panowie będą uczestniczyć w dyskusji nt. "Nowe kino, nowa literatura - pokolenie 2000". Początek spotkania godz. 18.00. Wstęp wolny.
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama