UWAGA!

W świątecznym nastroju

2006-12-14
Aktualizowany 2006-12-14 22:01

To tytuł koncertu, który odbędzie się w piątek 15 grudnia o godz. 18 w Sali Koncertowej elbląskiego Muzeum.

Tym razem przed elbląską publicznością z koncertem wokalnym wystąpi wybitna polska sopranistka Magdalena Witczak z towarzyszeniem fortepianu. Koncert utrzymany będzie w klimacie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Magdalena Witczak ukończyła Państwowe Liceum Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie skrzypiec. W latach 1993-1999 studiowała w klasie śpiewu solowego Bożeny Harasimowicz-Haas w gdańskiej Akademii Muzycznej. Swoje umiejętności doskonaliła, uczestnicząc w kursach interpretacji muzyki wokalnej w kraju i za granicą pod kierunkiem takich pedagogów jak Judith Beckmann (Bachakademie Stuttgart), Krystyna Szostek-Radkowa, Gerhard Kahry, Christiane Hampe, Christian Elsner, Ryszard Karczykowski, Fedora Barbieri, Wojciech Drabowicz, Olga Szwajgier.
     W repertuarze posiada zarówno utwory oratoryjne jak i operowe oraz szereg pieśni. Od 2000 r. współpracuje z Operą i Operetką w Szczecinie, gdzie w kwietniu 2002 r. wzięła udział w premierze „Balu maskowego” G. Verdiego, występując u boku Fiorenzy Cossoto. W tym samym roku nawiązała trwającą do dziś współpracę z Gdańskim Zespołem Muzyki Dawnej „Cappella Gedanensis”.
     Artystka jest również pedagogiem, uczy śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Słupsku. W maju 2006 r. uzyskała stopień doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej - wokalistyka.
     Bilety na koncert w cenie 7 zł będą do nabycia przed koncertem. Organizatorami koncertu są Elbląskie Towarzystwo Kulturalne oraz Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Elblągu.
     
ET
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama