UWAGA!

W świecie ciszy

 Elbląg, W świecie ciszy
fot. nadesłana

W sobotę 19 stycznia o godz. 10 zapraszamy gimnazjalistów do Działu Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Podczas spotkania omawiana będzie książka Kathrin Schrocke pt. „Freak City”, opowiadająca o miłości dwójki nastolatków – niesłyszącej dziewczyny i słyszącego chłopaka. Wstęp wolny.

Sobotnie spotkanie będzie wyjątkowe z uwagi na to, że wezmą w nim udział: Anna Garbarska-Werner ze Stowarzyszenia Integracyjnego Głuchych i Niedosłyszących (SIGN), która jest tłumaczem języka migowego oraz niesłyszący gość specjalny, który jest rówieśnikiem bohaterów książki. Spotkanie ma na celu uwrażliwić młodzież na świat osób niesłyszących i pokazać, że niczym nie różni się on od naszego, pełnego dźwięków. Uczucia bowiem odbieramy w ten sam sposób. Tak samo kochamy, tęsknimy, smucimy się, czy radujemy.
      
       O książce:
       Kiedy piętnastoletni Mika poznaje głuchą Leę, jego świat zupełnie się zmienia. Dziewczyna jest bezpośrednia, pełna werwy i... piękna. Żyje jednak w świecie ciszy, do którego chłopak z trudem znajduje dostęp. Poruszająca powieść o rodzącym się uczuciu nastolatków - dla nastolatków.
      
       Więcej informacji: Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, ul. św. Ducha 3-7, tel.: 55 611 31 69, dzieci@bibliotekaelblaska.pl
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama