UWAGA!

W tym tygodniu polecam

Elbląg, Czesław (za)Śpiewa na elbląskim podzamczu
Czesław (za)Śpiewa na elbląskim podzamczu

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska.

W tym tygodniu znani kabareciarze będą próbowali wyleczyć elblążan z depresji. Czeka nas więc spora dawka dobrego (i różnego) humoru. Tematem przewodnim imprezy będzie rok 2012, z którym wszyscy wiążą szczególne nadzieje. My z kolei mamy nadzieję, że w sobotni wieczór będziemy zrywać boki, tarzać się i wręcz kwiczeć ze śmiechu.
       Kto nam w tym pomoże? Tradycyjnie już Artur Andrus i Andrzej Poniedzielski. Po nich można się wszystkiego spodziewać. Poza tym na podzamczu pojawi się Elżbieta Okupska i Stanisław Tym. Część elblążan ucieszy się na sam widok Joanny Kołaczkowskiej z kabaretu Hrabi. Rozśmieszać nas też będzie Świerszczychrząszcz i kabaret Dasza von Yock.
       O muzyczną stronę imprezę zadba Czesław Śpiewa, którego cechuje dość oryginalny wokal i Piotr Bukartyk. Podczas Deprecjacji Depresji wystąpią Skaldowie - Jacek i Andrzej Zielińscy. Zagra też Elbląska Orkiestra Kameralna.
       Bilety (normalny - 30 zł, ulgowy - 15 zł) można jeszcze kupić w Galerii El i Bibliotece Elbląskiej. Deprecjacja Depresji rozpocznie się w sobotę o godzinie 20.30.
       We wtorek w kinie Światowid otwarta zostanie multimedialna wystawa „100 lat polskiego filmu. 1908 - 2008”. To prawdziwa gratka dla miłośników rodzimej kinematografii, którzy znajdą na niej fotki, recenzje i dialogi ze swoich ulubionych filmów, tych starych i nowych.
       Zespół More Comments zagra w środowy wieczór w klubie Mimoza.
       W niedzielę w muszli koncertowej Bażantarni odbędzie się ostatni koncert z wakacyjnego cyklu prezentującego muzykę filmową, folkową i promenadową.
       A we Fromborku w tym tygodniu wystąpi Józef Serafin. Będzie to kolejny koncert w ramach trwającego całe lato Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.
      
       Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach znajdziesz w dziale IMPREZY.
       ***
       Jeśli chcesz polecić swoją imprezę napisz do mnie: olga@portEl.pl. Może podzielę się tym z innymi...
      
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama