UWAGA!

W tym tygodniu polecam

Elbląg, Pedro Almodóvar
Pedro Almodóvar

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska.

Kolejny „imprezowy” tydzień przed nami. Już na początku zapraszam na piątkowy maraton z filmami Pedro Almodovara. Multikino pokaże znane już „Złe wychowanie” i „Volver”. Będą też premierowe „Przerwane objęcia”. Trzy filmy „spod igły” jednego twórcy bawią, wzruszają i dotykają. W dwóch z nich zobaczymy Penelopę Cruz. A we wszystkich mistrzowskie cechy dobrego europejskiego kina. Za co lubię jego filmy? Bo są szczere i bogate. Bogate w emocje i piękno. Nieco przejaskrawione. Pełne humoru i dramatyzmu. Nie brak w nich abstrakcyjnych historii i ekscentrycznych bohaterów. A jednocześnie są pełne prawdy. Warte obejrzenia. Jaki będzie ten najnowszy?
       Dzień wcześniej w kinie Światowid Dyskusyjny Klub Filmowy, a w nim film Kornela Mundruczo – „Delta”.
       Poza tym w repertuarze elbląskich kin nowości: „Dzieci Ireny Sendlerowej”, „Magiczne drzewo” oraz „Zack i Miri kręcą porno”.
       Dziś w Światowidzie druga teatralna odsłona Good Artcoutries Festiwalu. Spektakl „Dolina” w reżyserii Edyty Machul pokaże elbląska - a jakże! - grupa teatralna Deja vu.
       We wtorek w ramach tego polsko-rosyjskiego festiwalu sztuki w kinie Światowid wyświetlonych zostanie sześć filmów dokumentalnych.
       A dziś jeszcze coś dla miłośników sportu - na hali sportowej przy Alei Grunwaldzkiej rozpoczynają się właśnie Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej na Siedząco Kobiet i Mężczyzn.
       Pierwszy dzień, a właściwie wieczór, kalendarzowej jesieni (środa) to znakomity moment, by wsłuchać się w ciepły głos Oli Skrzypczyk, która zaśpiewa w Mimozie.
       W piątek - dla odmiany - utwory Fryderyka Chopina zagra Elbląska Orkiestra Kameralna. Koncert „Chopin w barwach jesieni” odbędzie się w teatrze.
       Festiwal Krainy Kanału Elbląskiego odbędzie się w sobotę... w Pasłęku.
       Tego samego dnia na naszej Starówce obchodzić będziemy IV Elbląskie Święto Chleba. Symbol symbolem, a i podjeść można przy okazji trochę wyśmienitego pieczywa. Przypominam jednocześnie, że organizowany jest konkurs na strój Piekarczyka.
       Niedzielę - miejmy nadzieję, że równie słoneczną jak ostatnia - spędzić można na rowerze i razem ze stowarzyszeniem Fidelitas wybrać się na rajd po Wysoczyźnie Elbląskiej.
       W weekend na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka aktorzy po raz ostatni zagrają „Tango”.
      
       Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach znajdziesz w dziale IMPREZY.
      
       ***
       Jeśli chcesz polecić swoją imprezę napisz do mnie: olga@portEl.pl. Może podzielę się tym z innymi...
      
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama